Wczoraj późnym popołudniem Capcom przekazał brytyjskim sprzedawcom notkę z datami wydań swoich gier w pierwszym kwartale 2009 roku. Opublikowany materiał wywołał szybsze bicie serca wśród posiadaczy komputerów osobistych. Dlaczego? Przede wszystkim z informacji Capcomu wynikało, że piąta odsłona Resident Evil pojawi się na PC i zostanie wydana – tak jak konsolowe odpowiedniki – już 13 marca przyszłego roku. Miesiąc wcześniej miałby się ukazać na rynku Bionic Commando, także na wszystkie trzy zapowiedziane platformy sprzętowe (pisaliśmy ostatnio, że priorytetem jest wydanie konsolowe). Według notatki pod koniec lutego dostalibyśmy czwartego Street Fightera, również w wersji na komputery osobiste. Niestety dziś Capcom stanowczo zaprzecza. Nie tylko wycofuje się z opublikowanych wyżej dat, ale zaprzecza również temu, że piąty RE pojawi się na PC. Capcom dobitnie stwierdza, że w ogóle nie zapowiadał Resident Evil 5 PC.

No dobrze… skoro nie zapowiedzieli to dlaczego wersja na PC pojawiła się w tej notce – informacji dla sprzedawców? Ostatnio Capcom wydaje naprawdę bardzo przyzwoite, pecetowe konwersji swoich konsolowych hitów. Ot choćby Devil May Cry 4.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Sterowanie w RE na PC to tragedia 🙂 niech pozostanie na konsole i już. A my też sobie postrzelamy do zambiaków w innej grze. . . splinter633 <– pisze się kropka. . .

    • No to chyba dosc nieczytelnie. Mogl sie wkraść błąd 😛

      Zjadło mi przy przenoszeniu z Worda 😀 mój komp nie wyrabia, plik z newsami, linkami itd ma ponad 400 stron i czasem mi „pływa” chyba czas go wywalić

  2. Jakieś dziwne czasy nastały wszyscy napalają się na gry, których jeszcze nie ma. Jakieś pre-ordery i tym podobne sprawy. Ludzie kupują kota w worku. I jak tu maja nie powstawać zabugowane gry skoro developer i wydawca widzi, ze gra i tak się sprzeda skoro już tyle sztuk zostało zakupionych zanim gra się jeszcze ukazała. Ja tam nigdy nie kupie niczego dopóki nie wyjdzie, nie przeczytam recenzji i najlepiej jeszcze jak jest demo. A gra jak wyjdzie to będzie a jak jej nie ma to jest 1000 innych.

  3. Smieszne to jest i tyle. Niech kazdy zauwazy ze kazda konwersja z X360 czy Ps3 gry na pc . Chodzi bardzo płynnie na komputerach sredniej i wyższej klasy , to o czyms świadczy. / Wale te konsole nie sa takie potęzne. Tylko gry na nie robione sa niskich lotów. tylko HD poprawia wizualizacje tekstur. jak by wypuscili takiego CRYSISA na X 360 czy PS3 to by zenada była. Bo n apewno by klatkowała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here