Znajdujemy się w jednym z warszawskich klubów, w którym już za moment rozpocznie się CD Projekt Conference Spring 2010. Zgodnie z naszą tradycją przygotowaliśmy dla was relację na żywo, którą będziecie mogli śledzić w tej wiadomości. Całość potrwa około dwie godziny, tak więc z pewnością będziecie mieli co czytać. Poniżej dołączamy galerię, a w niej fotki „wiedźmińskich” samochodów, które już niebawem będą krążyć po ulicach naszych miast.

12:05 – Ostatnie ekipy rejestrują się w recepcji. Konferencja wystartuje za mniej więcej 15 minut.

12:20 – Konferencja rozpoczyna się. Całość zostanie podzielona na dwie części.

12:23 – Na początek montaż filmowy z niektórych produkcji wydawanych przez CDP.

12:25 – Na scenie Michał Kiciński i Marcin Iwiński. Krótki pokaz tego jak zmieniał się CDP.

12:26 – W tle „I’ve got a feeling”.

12:29 – Prezentacja grupy CD Projekt. „Nie Optimus”. Ostatnia w takiej formie dla firmy, przed połączeniem z Optimusem.

12:31 – Kilka słów na temat roku 2009 i planów na 2010. Omówienie głównych obszarów działania grupy.

12:32 – 2009 to restrukturyzacja – redukcja zatrudnienia i skoncentrowanie produkcji na Wiedźminie 2.

12:34 – Kryzys cofnął obroty firmy o dwa lata. Duże zwroty z różnych rynków.

12:38 – Trzy filary Grupy CDP to: dystrybucja gier (Wschodnia Europa), jak również filmów Disney Interactive; tworzenie gier komputerowych; dystrybucja elektroniczna – GOG.com.

12:40 – CD Projekt RED ma osiągnąć pozycję wiodącego studia. GOG.com ma pełnić rolę znaczącego globalnego dystrybutora gier.

12:42 – „2010 rok to rok hitów wydawanych przez CD Projekt”. Zwiastunem nadchodzących dobrych miesięcy jest gra Aliens vs Predator. Drugim z hitów był Napoleon: Total War

12:45 – W maju zobaczymy na rynku Alpha Protocol oraz Split/Second: Velocity. Obie gry na PC, PS3 i X360, a już dziś zostaną zaprezentowane mediom. W czerwcu CDP wyda grę opartą o Toy Story 3.

12:47 – W dalszej części roku zobaczymy też Arcania: A Gothic Tale oraz… kolejną grę opartą o Piratów z Karaibów. Będzie to RPG, w którym nasze wybory wpłyną na otaczający nas świat.

12:49 – Duży nacisk na tytuły konsolowe. Wszystkie wersje platformowe w polskiej wersji językowej.

12:51 – CDPROgram – zdobywanie punktów przy każdym zakupie gry pecetowej. Wymienianie ich na inne produkcje z oferty GOG.com (około 200 produkcji), Start 29 kwietnia.

12:52 – Slajd – Wiedźmin 2 i ogólna data „2011”.

12:55 – Na scenie Olga Morawska z CDP. Omówienie oferty filmowej i współpracy z Disneyem. Także „filmy dla dorosłych”, ale nie w popularnym znaczeniu.

12:57 – Oferta firm ABCstudios, Touchstone i Miramax – seriale na DVD i BR. Filmy dla dzieci od Disneya czy studia Pixar.

12:59 – Serie filmowe. Od maja Magiczna Kolekcja i Disney Pixar – klasyczne filmy w niżej cenie. Do końca roku ok. 30 produkcji.

13:00 – W tym roku CDP wprowadzi ok. 250 filmów, 4 serie. W planach sprzedanie miliona filmów. Na scenie Chris Marsh z Disneya.

13:04 – Disney zdecydował się na rewizję partnerów. Jako partnera do wydawania filmów wybrano CDP ze względu na wcześniejszą współpracę przy dystrybucji gier.

13:06 – Latem w kinach zobaczymy m.in. Prince of Persia (polski oddział Ubisoftu zapewne pozdrawia…) i Toy Story 3.

13:08 – Klienci GOG.com z blisko 50 krajów. 50% to przychody z krajów anglosaskich.

13:09 – Michał Kiciński zaznacza, że GOG jako jedyny nie posiada DRMu i ograniczeń geograficznych. Zunifikowana cena i oferta dla klientów na całym świecie.

13:11 – Gwarancja kompatybilności z nowymi systemami operacyjnymi. Dwa progi cenowe niezależnie od kraju.

13:14 – Na GOG.com znajdziemy ok. 200 gier. Użytkownicy ściągnęli ponad milion gier. Stabilna pozycja mimo działania dopiero od 18 miesięcy.

13:16 – W ofercie znajdą się też m.in. Outcast, Master of Orion, Syberia 1 i 2, tytuły od Atari.

13:17 – W drugiej połowie roku GOG.com wyjdzie z fazy bety. Wraz z tym planowana jest gruntowna przebudowa serwisu. Druga połowa 2010 r. to także wprowadzenie do oferty wielu tytułów z whishlisty graczy.

13:19 – Pora na zadawanie pytań. Głos należy do mediów.

13:21 – Kolejna konferencja we wrześniu, gdzie firma wystąpi w „nowym wydaniu”.

13:23 – Punkty w CDPROgramie będą w pełni wymienialne na gry, bez dodatkowych dopłat. Wraz z przebudową GOG.com pojawi się więcej elementów społecznościowych, natomiast duże funkcje tego typu planowane są na późniejszy termin.

13:27 – W chwili obecnej nie ma planów co do programu lojalnościowego dla konsolowców.

13:29 – Pełen start CDPROgramu 29 kwietnia. Pełna oferta GOG.com dostępna dla każdego.

13:30 – Koniec pytań. Krótka przerwa techniczna przed nami.

14:08 – Wracamy „na antenę”. Zwiastun Wiedźmina 2.

14:10 – To ten sam materiał, który znamy od ostatnich kilkudziesięciu godzin. Jeden z najpopularniejszych trailerów na GameTrailers.

14:11 – Omówienie rynkowego sukcesu pierwszego Wiedźmina.

14:13 – 1,5 miliona graczy kupiło The Witcher. Finalny budżet (wraz z Edycją Rozszerzoną) to 27 milionów złotych.

14:14 – Nieznana marka, która przebiła się do światowej czołówki. Ułatwia to Wiedźminowi 2 wejście na rynek.

14:16 – Większe aspiracje wobec Wiedźmina 2. Nowa, autorska technologia. Porzucenie Aurory. Nowy silnik projektowany jest z myślą o tworzeniu nieliniowych gier RPG.

14:18 – CDP Red został zbudowany na budżecie Wiedźmina. Obecnie ekipa już istnieje, a twórcy zakładają większą rentowność.

14:19 – Silnik projektowany jest z myślą o konsolach nowej generacji. Na razie Michał Kiciński nie chce mówić o planach, jest to temat na przyszłość. Jedyna potwierdzona platforma to PC. Prace trwają już 3,5 roku, a ekipa składa się z 70 osób.

14:20 – Potwierdzenie, iż Agora pełni rolę koproducenta Wiedźmina 2. Gra otrzymuje też dofinansowanie z Unii Europejskiej (100 tys. euro).

14:22 – Na ekranie developer diary nt. The Witcher 2.

14:24 – Potwierdzenie ostatnich doniesień – nowy system walki, bezpośrednia kontynuacja „jedynki”, rozbudowane wybory moralne. Jeszcze bardziej „dorosła” gra.

14:25 – Pełna kontrola nad ruchami wiedźmina w czasie walki. „Jeden z najładniej wyglądających erpegów”.

14:27 – Na scenie Tomasz Gop i Adam Badowski. Omówienie wizji gry.

14:29 – Gra rozpoczyna się 2 miesiące po zakończeniu jedynki. Krótki gameplay. Mimo iż gra powstaje na PC, prezentujący będzie grał na padzie.

14:31 – Wprowadzenie to cutscenka znana z trailera i gameplayu opublikowanego już w sieci – elf i spotkanie z „siepaczem”.

14:34 – Wszystko jest renderowane na silniku gry. Prezentacja zaczyna się od skoku przez płotek. Kilka znajomych twarzy (m.in. Triss) i nowi bohaterowie. Zmiana pory dnia.

14:37 – Nowy system dialogów. Wielu uczestników rozmowy. Wybory „na czas”. Bardziej dynamiczna praca kamery.

14:38 – Triss chroni drużynę magiczną barierą, jednak czar wyczerpuje czarodziejkę. Brak sekwencji w walce – możliwe jest dowolne zmienianie przeciwnika.

14:39 – Drużyna musi pozostać wewnątrz magicznej bariery. Towarzysz niesie Triss, my bronimy obojga.

14:41 – Łączenie wielu elementów w czasie walki. Próba dotarcia do miasta.

14:43 – Kolejny dialog. Ponoć na rynku wieszają barda. Stary znajomy?

14:44 – Różne frakcje i zmienne nastroje pomiędzy nimi.

14:45 – Jaskier uznany za „rozwiązłego”. Dwie opcje do wyboru – siłowa i bardziej „taktyczna” – włączenie się do tłumu.

14:48 – Koniec gameplayu.

14:50 – Główne cechy: wciągająca, nieliniowa i zmuszająca do myślenia fabuła; głęboki, bogaty i spójny świat, dynamiczna walka; nowoczesna oprawa graficzna.

14:54 – Kolejna porcja gameplayu. Wchodzimy do lasu. Geralt wyposażony w pułapki. Nowa walka, w czasie której pomaga nam Triss.

14:55 – Nie ma sensu wchodzić do lasu zaraz po rozpoczęciu zabawy – wiedźmin nie ma szans bez rozwinięcia umiejętności czy wykorzystania wspomnianych pułapek. W trakcie walki szybko zdobywamy trzy poziomy doświadczenia.

14:57 – „Ekosystem lasu” – zorganizowana hierarcha wśród potworów, konieczność wykorzystania wiedzy Geralta. Pozwoli to odszukać gniazda bestii.

14:58 – Poszukiwanie elfickich ruin. Wiedźmin chce pokazać coś Triss…

14:59 – Róże, posąg… Hmmm…

15:02 – Na scenę wychodzi część ekipy tworzącej drugiego Wiedźmina. Czas na pytania.

15:04 – Pytanie o piersi Triss. Twórcy wyjaśniają, iż jest czarodziejką, korzysta ze swoich możliwości i jako kobieta emanuje kobiecością.

15:06 – Nowy system rozpadania się przeciwników. „Będą członki!”.

15:07 – „Gra zostanie zlokalizowana na język polski”. Ciekawe, jak na polską produkcję…

15:08 – Wybory na czas będą obecne tylko w niektórych momentach.

15:10 – Żywy świat, system społeczności. 24-godzinny cykl działań.

15:11 – „Zaczynami od 47 levelu”. Wiedźmin będzie częściowo rozwinięty, jednak wciąż będzie musiał pozyskać wiele umiejętności.

15:12 – „Powrót Białego Wilka” jest projektem zawieszonym, jednak nie jest wykluczony powrót do niego. CDP chciałby wrócić do niego, jednak na pewno nie w tym roku.

15:15 – System mimiki to bardzo wczesna wersja alfa. Co za tym idzie, twarze ulegną zmianom. Wyglądu Geralta nie można uznać za ostateczny. „Prace nad twarzą trwają”.

15:16 – Czas gry „zależy od gracza”.

15:17 – Koniec prezentacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Cicho wszędzie, głucho wszędzie – naprawdę wszyscy na V. mają gdzieś Wieśka Drugiego?Gra – moim zdaniem – prezentuje się obiecująco! Twórcy rzucili smakowity kąsek, naobiecywali gruszek na wierzbie, co z tego wyniknie? Czas pokaże. . . Fajny, kolorowy świat, walka wygląda interesująco, niezły pomysł z importem sejwów, dialogi na czas to trochę gorszy pomysł. . . Zaczynamy odliczanie!Oby tylko pozostawiono Jacka Rozenka w polskiej wersji!

  2. Czekam z niecierpliwością na nowego Wiedźmina. Po przeczytaniu artykułu coś mnie kusi by ponownie sięgnąć po jedynkę ;). Również głosuję za Rozenkiem, jest zaj^W w sam raz :).

  3. Wstyd się przyznać, ale nie dokończyłem pierwszej części ze względu na format dysku a że gra z wtórnego rynku była, to aktywować nie mogłem od nowa, bo zapomniałem usera i hasła sprzedawcy 😀 Co do dwójki to raczej kupię, ale nie potrafię powiedzieć, czy wersję PC czy ewentualną konsolówkę (jeśli powstanie). W każdym razie skoro premiera w 2k11 na pewno gry nie pociągnie już mój ukochany laptop (GF8600MGT) i trzeba będzie skłonić się w stronę inwestycji w piecyk jeśli wybiorę tą wersję :>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here