Podczas tegorocznego CES Microsoft zapowiedział usługę, która będzie dostępna zarówno przez Xbox Live, jak i Games for Windows – LIVE. Będzie to Game Room, czyli specjalne środowisko dla Awatarów, w którym te będą mogły grać w różnego typu gry i rywalizować z innymi. Możliwe będzie też tworzenie własnych lokacji i zapraszanie do nich znajomych (PS, ehkem, Home?).

Na starcie Game Room będzie obsługiwać około trzydziestu gotowych aplikacji, jednak w przeciągu trzech lat oferta ma zostać rozwinięta do ponad tysiąca gier. Póki co wymienia się klasyczną „bitwę morską” („statki”), piłkę nożną czy odnowioną wersję Space Hawk. Nowe produkcje miałyby być dodawane co tydzień. Premiera: jeszcze wiosną tego roku. Za dostępne zabawy należało będzie uiścić jednorazową opłatę, a zakupione produkty wykorzystamy tak w GfW, jak i XBL. Za produkcję Game Room odpowiada studio Krome.

Mamy też nieco statystyk na temat konsoli Microsoftu. Steve Ballmer poinformował, iż do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 39 milionów Xboksów 360. W okresie od świąt Bożego Narodzenia do nowego roku z Xbox Live korzystało w sumie około 2.2 miliona graczy, a połowa z około 20 milionów użytkowników zalogowała się do dodanych jakiś czas temu usług społecznościowych, w tym Facebooka, Twittera czy Last.fm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here