Na początku tygodnia w Ameryce zadebiutował wydany przez Square Enix na DS-a remake Chrono Triggera – jednego z najlepszych dalekowschodnich RPG-ów, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Popularni „Kwadratowi” w odświeżonej wersji przygód Crono i spółki dodali trochę interesujących nowości – dodatkowe zakończenie, nową lokację, tryb gry wieloosobowej za pośrednictwem Wi-Fi oraz oczywiście nowy system sterowania, obsługiwany ekranem dotykowym.

Anonimowe źródło, ponoć bardzo bliskie Square (woźny w ichniej siedzibie?) miało potwierdzić serwisowi Eurogamer, że europejska wersja remake'u również jest planowana oraz wyjawić, iż odbędzie się ona już w lutym przyszłego roku.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto czekać, to nie powinniście mieć co do tego najmniejszych wątpliwości. To właśnie oryginalny Chrono Trigger na SNES-a, zapoczątkował znaną sagę Chrono i z miejsca stał się pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów japońskich gier RPG. Warto pamiętać, że ani pierwotna wersja na Super Nintendo, ani też reedycja na pierwsze PlayStation nie doczekały się premiery w Europie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Gra, w którą pierwszy raz zagrałem w czasach raczkujących emulatorów SNES-a 🙂 i która pozytywnie zaskoczyła mnie swoją grywalnością. Absolutny MóstHew 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here