Jens Andersson ujawnił kilka szczegółów na temat najnowszej gry, nad którą pracuje. Fabuła oparta jest na komiksie Paula Jenkinsa, jednak nie będzie w całości wierna oryginałowi. Autorzy chcą skoncentrować się na pewnym etapie życia głównego bohatera, czyli momencie, gdy osiąga on wiek 21 lat. Nad częścią fabularną gry czuwa sam twórca komiksu.

Gra będzie trochę dłuższa niż poprzednia produkcja Starbreeze – niezwiązana z The Darkness gra Chronicles of Riddick. Ukończenie jej powinno zająć od dziesięciu do piętnastu godzin.

Zdaniem Anderssona, nie będzie większych różnic pomiędzy wersjami na Xboxa 360 i PlayStation 3. Z drugiej strony ze względu na większą pojemność płyty Blu-ray, autorzy będą mogli umieścić więcej dodatkowych materiałów w wersji dedykowanej konsoli SONY. Na ekranach napotkanych telewizorów będą leciały prawdziwe, pełnometrażowe filmy, między innymi legendarnego reżysera, Alfreda Hitchcocka. Dzięki większej ilości wolnego miejsca na płytce Blu-ray, będą one dwukrotnie dłuższe w stosunku do wersji na Xboxa 360. Na tym jednak różnice powinny się skończyć i od strony technicznej gry mają wyglądać bliźniaczo podobnie. Nie będzie także wsparcia standardu 1080p – najlepszego na dzień dzisiejszy trybu wyświetlania obrazu na telewizorze.

W planach znajduje się również tryb multiplayer, jednak Andersson nie chciał zdradzić wielu szczegółów. W tej chwili autorzy eksperymentują z pomysłami. Nie wiadomo też ilu graczy będzie mogło wziąć udział w rozgrywce online.

Wersja na komputery PC nie jest obecnie planowana. Autorzy nie wykluczają jednak konwersji w późniejszym terminie.

Starbreeze Studios zostało utworzone w 2001 roku. Odpowiedzialni są za stworzenie kilku gier, jednak dopiero „Chronicles of Riddick – Escape from Butcher Bay” przyniosła firmie rozgłos. „The Darkness” zapowiada się jeszcze lepiej. Jeśli proces tworzenia gry będzie przebiegał bezproblemowo, to w „Ciemność” zagramy na początku przyszłego roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here