O tym jak Microsoft traktuje graczy z „dzikiego kraju nad Wisłą” mogliśmy się przekonać na początku tego roku przy okazji bezczelnej akcji „Nie przerabiam, nie kradnę” w której użytkowników Xboksa 360 postawiono w jednym szeregu ze złodziejami/piratami. Choć nikt nie wyleciał za tę żenadę z roboty to jednak poziom zirytowania polskich graczy sięgnął zenitu i tak narodziła się inicjatywa We Want Live. A co z Xbox Live? Cóż… od czterech lat adres ambasady III RP w Wielkiej Brytanii jest bardzo zatłoczony. Na szczęście ma się to zmienić jeszcze w tym roku. No dobrze, ale co ma do tego RPA? Po kolei! Przede wszystkim należy przypomnieć, że kilka dni temu Microsoft oficjalnie ogłosił, że 10 listopada usługa Xbox Live ruszy w takich krajach jak: Rosja, Grecja, Czechy, Węgry, Brazylia, Kolumbia, Chile, RPA oraz… tak! W Polsce również. Microsoft pozwoli na migrację kont (żegnaj ambasado) razem z gamescorem, achievementami itd. Pięknie? Niestety nie do końca. Przede wszystkim po migracji konta nie będzie można ściągnąć poprzednio kupionego kontentu. Nie jest to wielki problem, ale jednak…

Co jeszcze? Tu dochodzimy do tej naszej Republiki Południowej Afryki. Jak podaje serwis LazyGamer jeśli jesteś graczem z tego państwa na Czarnym Lądzie to ominą cię takie atrakcje jak dostęp do serwisów: Twitter, Netflix i Facebook. W dodatku w RPA trzeba będzie słono zapłacić za dostęp do „Golda”. W USA roczna subskrypcja XBL Gold wynosi 49.99 dolarów. Mieszkańcy RPA za 12 miesięczny dostęp do usługi Microsoftu będą musieli wytrząsnąć ze swoich świnek-skarbonek 599 randów co stanowi równowartość około 89 dolarów amerykańskich.

Patrząc na to co się dzieje w Afryce zastanawia nas ile przyjdzie nam* – w pięknym kraju nad Wisłą – zapłacić za dostęp do polskiego XBL. Ciekawe też czego będziemy pozbawieni.

*Update – Link do oficjalnego FAQ jest też cena 249 pln co przy dzisiejszym kursie dolara daje nam 89.5 USD. Tylko powinszować dobrego humoru!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

29 KOMENTARZE

 1. W Polsce oprócz Mikrosietu jest też taka firma sprzedajaca konsole która1 Daje granie za darmo i od dawna jest z usługą w PL2 w swoim sklepie ma ceny w złotówkach3 sprzedaje karty doładowujące konto4 Polonizuje w 100% większość gierMikrosoft dojdzie do tego poziomu z Xboxem720 może.

 2. Tak, jesteśmy w afryce, bo cena sugerowana rocznej subskrypcji to w naszym kraju 249 zł 🙂 Czyli właśnie 89 $. Liczę tylko, że skoro to jest sugerowana cena, to w praktyce będzie sporo taniej mimo wszystko (np. kinect sugerowana 649 pln w praktyce ok. 570 pln). Czy kogoś pocieszy fakt, że w USA też zdrożeje o 10 $?Kto nie zna bonusów XBL PL polecam link: http://www.ppe.pl/news-2516-Bonusy_polskiego_Xbox_Live.htmloraz ten: http://www.ppe.pl/news-1753-Xbox_Live_=_zywa_gotowka.html

 3. Nie znoszę tej firmy! Dlatego sprzedałem X-a, szkoda mi tylko że kupiłem Windows 7. . . mogłem spiracić. Skoro oni mają PL w poważaniu to czemu niby ja nie mam mieć ich?

 4. Swoją drogą lokalny oddział Ms zawsze mówi „staramy się aby dla naszego kraju było taniej” a potem w praniu wychodzi drożej niż normalnie. WTF? D:

 5. „Nie przerabiam, nie kradnę” bezczelną akcją? Czyżby autor poczuł się urażony, bo sam spokojnie sobie piracił gierki i nagle, ni z tego, ni z owego został przez to napiętnowany? Poziom zirytowania graczy sięgnął zenitu? Chyba poziom rozwrzeszczanych buraków sięgnął zenitu, a nie polskich graczy – nie wiem, może autor się z WeWantLive utożsamia. . . niech jednak nie wypowiada się, za wszystkich zainteresowanych. Poza tym autor chyba nie do końca doczytał FAQ dotyczące polskiego Live – pobranie zakupionych wcześniej rzeczy jak najbardziej będzie możliwe. Co do ceny? Cóż, europejska cena 12-miesięcznego golda to około 50 euro, a autor porównując ceny do tych amerykańskich potwierdza tylko, że urodził się chyba wczoraj. . . ciekawe czy wyleci z roboty za tę żenadę?

  • Poza tym autor chyba nie do końca doczytał FAQ dotyczące polskiego Live – pobranie zakupionych wcześniej rzeczy jak najbardziej będzie możliwe. [/note]

   Chyba ktoś inny tu nie doczytał. Ściągnięcie zakupionych wcześniej rzeczy nie będzie możliwe po przeniesieniu konta. FAQ zaleca pobranie wszystkiego przed zmianą regionu. Oczywiście polski oddział stara się, żeby można było pobierać również po przeniesieniu konta. Ostatnio starali się 4 lata, więc nie stawiałbym na szybką zmianę sytuacji. Najlepiej wyjdą na tym nowi użytkownicy, którzy nie mają w ogóle zagranicznych kont. Nie licząc oczywiście tej śmiesznej ceny Golda. Pomyśleć, że mam płacić 20zł miesięcznie za coś, co konkurencja oferuje za darmo. . . Tekst o zwolnieniu dobry, lekki uśmiech się pojawił. Proponuję, żeby Twoi przełożeni kierowali się wyznawaną przez Ciebie polityką zatrudnienia.

 6. ziew kolejny pyskacz ledwo się zarejestrował i już się drze. Primo news w 90% dotyczy RPA ale trzeba pianę z ust i oczu sobie wycieraczką ściągnąć żeby do tego dojść. Po drugie miarkuj jamochłona – nie autor nie poczuł się urażony bo nie ma przerobionej konsoli (musisz uwierzyć na słowo). No, ale pokazałeś DOKŁADNIE mechanizm jakim oceniali polskich posiadaczy X360 panowie z polskiego oddziału MS i to było tak oburzające w tej „akcji”. Tak Nie przerabiam nie kradnę i to co wyprawiał Kuba M. było rzeczą bezczelną – wystarczy prześledzić komentarze ot choćby na Polygami sprzed kilku miesięcy. Akcja była żenującym, spektakularnym bzdetem, który odbił się rykoszetem i sprawił, że ludziom wzrosło ciśnienie. Nie robi się takich „akcji” w kraju w którym leje się ciepłym moczem na użytkownika od 4 lat. Jeśli tego nie rozumiesz to trudno, ale mi tu nie pyskuj – skoro tobie taka sytuacja – nielegalnej rejestracji – jako klientowi odpowiada to twoja sprawa. Co do ceny to do jakiego rynku, jak nie pierwotnego mamy porównywać ceny dla RPA/Polski etc. słodki misiu. PS wyliczanka gloriana jest całkiem słuszna. Na to też się oburzysz?

 7. Heh, cóż za kultura wypowiedzi. Mam nadzieję, że autor wyleci z roboty za tę żenadę. . . no, ale mniejsza z tym. Do jakiego rynku mamy porównywać ceny? DO EUROPEJSKIEGO, bo o ile wiem to Polska leży w EUROPIE, a nie w Ameryce Północnej. Nie oburzę się, bo nie jestem osobą, której rodzice kupili jedną konsolę i tej platformy muszę bronić krwią i potem. Wyobraź sobie, że można mieć obie platformy i przy obu świetnie się bawić.

 8. Heh, cóż za kultura wypowiedzi.

  i kto to mówi? Czytałeś swoją wypowiedź? Czy kulturę wypowiedzi traktujesz wybiórczo?Mogę sobie ceny porównywać do czego tylko chcę i nic ci do tego (leć na zachodnie serwisy, które też porównują ceny do tych z USA i tam też się rozedrzyj pod niebiosa!), a już z pewnością jakieś internetowe chamidło na dzień dobry nie powinno wyjeźdzać komuś tekstem o złodziejstwie.

  Nie oburzę się, bo nie jestem osobą, której rodzice kupili jedną konsolę i tej platformy muszę bronić krwią i potem.

  To miło, że rodzicie kupili ci obydwie konsole, a może nawet i tę trzecią, ale komentarz numer 1 świadczy, żeś się oburzył wiec przeczysz teraz sam sobie. Aaaa i jeszcze jedno. . . niektórzy kupili sobie obydwie konsole sami 😉 Coś jeszcze? Jakiś jeszcze bluzg mi puścisz? Czy już wystarczy?

  Mam nadzieję, że autor wyleci z roboty za tę żenadę

  Tu śmiech. . .

 9. Przepraszam bardzo, w której części mojego postu obraziłam Cię? To w moją stronę poleciały inwektywy typu pyskacz i chamidło – nie ma co, świetne powitanie nowej użytkowniczki strony – osoby „z góry” z pewnością będą zachwycone kiedy to zobaczą.

  Mogę sobie ceny porównywać do czego tylko chcę i nic ci do tego

  No niby tak, co nie zmienia faktu, że porównanie to jest oderwane rzeczywistości i kompletnie nierzetelne. To, że gry w stanach kosztują 40-50$ a w Europie 40-50EUR też opiszesz w newsie jako skandal?Nikt nie wyjeżdza z tekstem o złodziejstwie – po prostu uważam, że uczciwych, nie kradnących gier użytkowników konsoli, akcja „Nie przerabiam nie kradnę” w żaden sposób nie uraziła. Nie rozumiem również w jaki sposób mój pierwszy komentarz pokazuje, że oburzyłam się na listę gloriana.

  Jakiś jeszcze bluzg mi puścisz? Czy już wystarczy?

  Jak na razie to Ty jesteś jedyną osobą, która tutaj bluzga. Zresztą, z mojej strony koniec dyskusji – swoje zdanie na temat „newsa” wyraziłam już. Nie zamierzam tez dyskutować z autorem, który na krytykę i inne zdanie reaguje bluzgami i wyzywaniem użytkowników wortalu, który bądź co bądź, reprezentuje.

 10. porównałeś mnie do złodzieja to raz i nie mów, że jest inaczej. Jeśli jesteś „Dziewczynką” to jednak prawda co piszą publicyści, że młode pokolenie dziewcząt jest agresywniejsze od chłopców. I wybacz, ale trudno inaczej nazwać twój komentarz jak nie per chamski&pyskaty. No, ale dobrze skoro czujesz się urażona to cię przepraszam. Ponoć kobietom się ustępuje (choć mam wątpliwości) ALE mogłaś swoje „wąty” wyrazić na milion innych sposobów bez tych dziecinnych tekstów o „wywalaniu” i tak dalej. Co naprawdę rozbawiło mnie do łez. . . niestety.

  który na krytykę

  Ciężko twój pierwszy komentarz nazwać konstruktywną krytyką. Widzę litanię wrzasków i kilka złośliwostek.

  No niby tak, co nie zmienia faktu, że porównanie to jest oderwane rzeczywistości i kompletnie nierzetelne. To, że gry w stanach kosztują 40-50$ a w Europie 40-50EUR też opiszesz w newsie jako skandal?

  Ciężko nazwać coś „nierzetelne” kiedy liczby się zgadzają. Nie wiem co widzisz nierzetelnego w poglądowym porównaniu z opłatami z USA. To że relacja Dolar-Euro jest dla Starego Kontynenty niekorzystna wie każdy. Na razie jednak Polska nie jest w strefie Euro.

  po prostu uważam, że uczciwych, nie kradnących gier użytkowników konsoli, akcja „Nie przerabiam nie kradnę” w żaden sposób nie uraziła.

  Od ponad 20 lat żyjemy w rzeczywistości rynkowej. Od lat jesteśmy w UE i jako klienci powinniśmy być traktowani poważnie. 4 letni „zwis” i olewanie przez MS polskich graczy jest dla mnie czymś nieakceptowalnym. Nikt nie powinien godzić się z taką sytuacją.

 11. @astorcia Autor się utożsamia z użytkownikami konsoli xbox 360, którzy nie pozwolili aby zmieszano z błotem i po raz kolejny wypięto się na legalnych użytkowników konsoli udając, że nie istnieją/są garstką zaledwie. Akcja WWL pokazała, że Microsoft ma klientów – co więcej takich, którzy chcą kupować na równych zasadach co konsumenci innych krajów ale nie mogą. Skąd irytacja? A stąd, że obiecywano nam, posiadaczom konsoli xbox 360 i kont zakładanych na ambasady w dalekich krajach, że lokalny oddział Microsoft zrobi wszystko, abyśmy mieli nawet taniej niż reszta europejskich krajów w których xbl jest. W tej chwili zeszli z tonu i prezentują nam bardzo zabawny tekst cytuję oficjalny FAQ: „Naszym celem jest zaoferowanie za usługę Xbox LIVE jednakowych cen na całym świecie. W Polsce cena detaliczna za 12-miesięczną subskrypcję wynosi 249 PLN” Główna zasada we wszelkich odmianach komunikacji: jeśli zaczynasz wypowiedź od zniewag nie licz, że ktoś weźmie twoją wypowiedź na serio.

  Mam nadzieję, że autor wyleci z roboty za tę żenadę

  Bezcenne ^^

 12. Mam nadzieję, że autor wyleci z roboty za tę żenadę

  ROLF kocham Internet. kochana o co ci biega żeś taka oburzona? Jedziesz komuś że nie podoba mu się Nie przerabiam Nie kradnę i imputujesz że ma przerobione-jest złodziejem? To bardzo w PiSowskim stylu zarzut. Ja tak samo jak sulla i endrjug śledziłem Akcję i Kontr-Akcję i niestety endrjug ma całkowitą słuszność ludzi potraktował Microsoft jak złodziei, bandytów. Wrzucił do jednego wora tak jak ty sullę nie przymierzając :P. Zrozum, że zgodnie z prawem to sokowirówka za 160 złoty musi mieć polską instrukcję obsługi i jeśli jej nie ma to dystrybutor jest w czarnej pupie. Tak to działa. Ale już Taki Microsoft może sprzedawać konsolę z niepełną usługą którą jak sam M$$$ twierdzi jest integralna z konsolą i jest jej największym atutem, tak przecież twierdzą na lewo i prawo. I co i nic tyle lat czekania i robienia nas w wała i nagle Akcja o nieprzerabianiu czyli w domyśle że Przez Piratów Nie ma Live!’a? Nie widziałaś jak się ludzie słusznie wkurzyli? Czyli co oburzyli się sami piraci według twojego rozumowania? To jest dopiero żałosne. Pragnę cię też poinformować, że według przelicznika Euro też MS z nas zdziera bo 49,99 ojro to circa 189 złotych polskich. Więc się nie oburzaj kochaneczko bo obojętnie jak liczyć i do czego porównywać to przepłacamy. RPA przepłaca i te kraje co wejdą razem z nami też pewnie przepłacą. Chcesz bronić Microsoftu i jego polityki cenowej i polityki względem Polski? Nie ma czego bronić. To jest nie do obrony. A może faktycznie mamy być wdzięczni jak chłopi pańszczyźniani, że w ogóle coś nam ta pańska ręka daje łaskawie? To ja Cię informuję, że te czasy minęły. Jakub Mirski z Microsoftu Polska o ten to powinien za to co wypisywał na Polygamii wylecieć z pracy.

 13. i jeszcze jedno co już zostało tu napisane Sony może iść frontem do klienta bez żadnych kontrakcji i błagań graczy. A Microsoft jakoś nie może. W dodatku ludzie ich jeszcze bronią to jakaś paranoja rodem z PRLu

 14. Tylko pracownika Microfoftu Poland może oburzyć podanie niewinnej w dodatku absolutnie prawdziwej informacji ile kosztuje Live w np Stanach a ile będzie kosztować gdzie indziej. Ja na przykład chciałbym wiedzieć dlaczego tak będą z Polaków zdzierać? Już napisał ktoś wyżej że żaden przelicznik się nie zgadza patrząc na cene 249 zł. Czy te kilkadziesiąt złotych to jakieś frycowe co musimy zapłacić?Xbox360 kupiłem na początku 2008 bo w 2007 Microsoft Polska obiecywał na bank polski live. Jak to potem było? Nadal pamiętam jak szukałem kodu pocztowego z Irlandii albo GB w guglu 😀 żeby się zarejestrować. Czysta partyzantka. Goldzik kończy mi się w grudniu i chyba nie przedłużę. Well nawet nie wiem czy jest sens się przenosić na PL. Za takie pieniądze rocznie to już nie wiem. Najprawdopodobniej sprzedam X i kupię PS3. Nie stać mnie na utrzymanie dwóch konsol , a chcę grać po sieci a starzy mi nie fundną drugiej konsoli i abonamentu jak niektórym tu dziewczynom (??). Suma sumarum wyjdzie mi, że bardziej opłaci mi się soniaczka bo gry w które sieciuję są multi platformowe więc to żaden ból dla mnie. To co robił Ms od premiery X360 w Polsce czyli jak pamiętam od końca 2006 roku jest niepoważne i dla graczy po prostu przykre bo traktuje się nas jak userów gorszej kategorii i w dodatku podaje się takie argumenty na brak Live;a tyle lat które tylko obrażają ludzką inteligencję.

 15. Po co sobie życie komplikować. Kupcie sobie po PS3 i ominą Was te wszystkie problemy. Ale tak to jest jak się chce 200 zł na konsoli zaoszczędzić to potem trzeba 250 co roku za dostęp online płacić.

  • Po co sobie życie komplikować. Kupcie sobie po PS3 i ominą Was te wszystkie problemy. Ale tak to jest jak się chce 200 zł na konsoli zaoszczędzić to potem trzeba 250 co roku za dostęp online płacić.

   Przecież tutaj nie chodzi o oszczędzenie 200złotych. Czy na PS3 zagram w Gears of War? Czy zagram w Forzę Motorsport? Zagram w Halo? A w PGR? A moze w Fable zagram na PS3? Oczywiście działa to także w drugą stronę – na Xboxie nie ma Killzone, nie ma Infamous, nie ma Uncharted itd. Naprawdę nie rozumiem tych wszystkich fanboyskich podjazdów, tym bardziej, że konsole są teraz tak tanie, że to nie problem posiadać obie. (Nie, rodzice mnie nie sponsorują, jak niektórym się tutaj wydaje)

   • Przecież tutaj nie chodzi o oszczędzenie 200złotych.

    Tak tu nie chodzi o 200 czy 249 złotych. Tu chodzi o podejście Microsoftu do klienta. A raczej o brak tego podejścia i totalną butę względem graczy

 16. ceny konsol znaczenia nie mają ceny gier już tak. A tu jeszcze polski MS żąda 250 złotych za to żebym mógł sobie pograć w sieci i nawet nie daje mi tylu możliwości i usług co graczom na zachodzie. Taka prawda

 17. a ja widzę że największą piane biją POLSKIE TROLE z obozu PS3. Ma darmowe wielkie „G”to będzie pluł innym że płacą i maja lepsze. Tak jak tu i na innych portalach to samo czyli:NAJWIĘKSZE KURES. . . WO w polskim peesowym 3 trolowym wydaniu. Do wszystkich TROLI gramy w gry a nie w konsole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. a ja widzę że największą piane biją POLSKIE TROLE z obozu PS3. Ma darmowe wielkie „G”to będzie pluł innym że płacą i maja lepsze. Tak jak tu i na innych portalach to samo czyli:NAJWIĘKSZE KURES. . . WO w polskim peesowym 3 trolowym wydaniu. Do wszystkich TROLI gramy w gry a nie w konsole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Weź się opanuj. Skoro oni są trollami, to pomyśl o czym świadczy twoja wściekła reakcja na krytykę usługi xbox live? Ludzi od zwierząt odróżnia to, że mogą ze sobą rozmawiać, zamiast na siebie warczeć/ryczeć. Wg Ciebie powinno się chwalić Microsoft za to, że każe sobie płacić więcej za to, co inne platformy oferują za darmo? Skoro tak już o nas dbają to w takim razie powinni stworzyć jakiś Gold Lite, dla tych co gdzieś mają usługi dodatkowe a chcą po prostu pograć online? Nie, lepiej kasować za wszystko.

 19. oo nie znowu ross666 ze swoim Xklockiem we łbie zamiast mózgu. Xtrolu ja nie mam Ps3 tylko Xa i co teraz? Bo mnie tez się to co robi MS nie podoba. MS Polska sie ciesxzy, że są tacy naiwniacy jak ty nie potrafiący domagać się tego co się należy od dawna

 20. Widzę ze niektórzy przy dawaniu minusów bardzo się wysilają z argumentami. ,, * diablogamefan (+64): debil”,,diablogamefan (+64): idiota”Zgadzam się z autorem tekstu akcja ,,„Nie przerabiam, nie kradnę”. To skandal szczególnie ośmieszył się tam nijaki Tadeusz Z. Po obejrzeniu jego wystąpienia miałem wrażenie ze kolo napluł mi w twarz. W kwestii live czekam na 10 listopada i mimo wszystko założę konto na nasz kraj.

  • Widzę ze niektórzy przy dawaniu minusów bardzo się wysilają z argumentami. ,, * diablogamefan (+64): debil”,,diablogamefan (+64): idiota”Zgadzam się z autorem tekstu akcja ,,„Nie przerabiam, nie kradnę”. To skandal szczególnie ośmieszył się tam nijaki Tadeusz Z. Po obejrzeniu jego wystąpienia miałem wrażenie ze kolo napluł mi w twarz. W kwestii live czekam na 10 listopada i mimo wszystko założę konto na nasz kraj.

   A po co tłumaczyć się, co to sąd? Dla mnie to debil/idiota i to mi wystarcza, zanim go oceniłem przeczytałem co napisał. Dla mnie to troll z gimnazjum, co nie rozumie relacji MS>> Polska.

  • . To skandal szczególnie ośmieszył się tam nijaki Tadeusz Z. Po obejrzeniu jego wystąpienia miałem wrażenie ze kolo napluł mi w twarz. .

   Ja to trochę jestem wycięty zrzeczywistości. A co Zooltar powiedział takiego?

 21. Powiem szczerze, że nie widzę powodu, dla którego miał bym migrować konto z ambasady w UK. Ja również pamiętam jak szukałem kodu pocztowego żeby się zarejestrować ;)Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego miał bym to zrobić, gdyż na starcie informuje się mnie o rzeczach, które nie będą działały, dodatkowo wyłupuje oczy kwotą około 250 zł gdy za 150 z powodzeniem mogę nabyć kod na serwisach aukcyjnych. To jest akcja na zasadzie – masz i ciesz się, że dostałeś, bo 4 lata nad tym pracowaliśmy!Skoro mamy już wywalać kogoś z roboty, to szczędźmy biednego autora newsa(to nie jego wina, że jest jak jest) i wyp. . . . lmy w kosmos cały rodzimy oddział MS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here