Prawdopodobnie może więc chodzić o wypowiedź, którą przytaczaliśmy jakiś czas temu. Wiecie to Electronic Arts. Można przecież upchnąć Crysis nawet na telefonach komórkowych – o ile się sprzeda. Szef Crytek, Cevat Yerli komentował sprawę krótko: „Teoretycznie, wszystko może działać na wszystkim. Crysis może więc wyjść na Xboxa 360 i Playstation 3”.

Poprzednie komentarze firmy nagle stały się trochę inne. „Trzeba go optymalizować. To jest przekaz, który zawsze chcieliśmy wysłać w świat. Jedyne czego się nie da zrobić to wydać Crysis na PS3, 360tkę i pecety w jednym terminie. Wtedy stracilibyśmy możliwość skupienia się na jednej platformie i jakość gry musiałaby się obniżyć. Mówię więc – najpierw wersja PC. Zobaczymy co będzie później” – tak Yerli komentował poprzednie wypowiedzi przedstawicieli firmy.

Szef Crytek zaznaczył jednak, że w tej chwili nie ma żadnych planów związanych z przenoszeniem tej produkcji na konsole nowej generacji. Najpierw trzeba zbadać możliwości poszczególnych platform (czyt. Ile osób już je kupiło i ile da się na grze zarobić). Ok to teraz możemy obstawiać – za ile waszym zdaniem Electronic Arts ogłosi konsolowe wersje tej gry?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. To normalne, że w późniejszym etapie produkcji, kiedy optymalizują silnik, bardziej jasne się wydało, że gra może pójść też na konsolach „nextgen”.

  2. To kwestia czasu. Z FarCry’em bylo przeciez identycznie. Na PCta bedzie za chwilke i wtedy pewnie cos powiedza o innych platformach.

  3. Chyba się jorneli, że nie każdy PCtowiec ma tak wypasioną maszyne żeby grać w tego Crisisa. Moim zdaniem troche bez sensu nakupywać sprzetu za 5000 zygli żeby tylko Crisis poszedł na maxa. Na konsole tylko raz wydajesz i masz na kilka latek sprzęt i gry niegorszej jakości niż te na PC.

  4. Na te gre slini sie takze wielu posiadaczy next genow wiec nie wydanie jej na konsole to strata szansy na zarobienie wielu pieniedzy- na pewno sie pojawi na nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here