Niemy żołnierz „Spartan 117” nie jest ulubionym bohaterem mojej bajki . Można, a nawet należy na każdym kroku przypominać skandalicznie krótką kampanię singleplayer w trzeciej odsłonie hitu od Bungie. Trzeba jednak przyznać, że trylogia Halo jest fenomenem w branży elektronicznej rozrywki. Świętym Grallem wyników sprzedaży i pupilem przynoszącym korporacyjnym panom pod krawatem garście zielonych banknotów. Ale wszystko ma swój kres. Kiedy Halo 3 znalazl się na sklepowych półkach we wrześniu ubiegłego roku w niecałe 24 godziny zarobił zawrotną sumę 170 milionów dolarów. Pierwszy tydzień panowania Masterchiefa na rynku zamknął się kwotą ponad 300 milionów dolarów.

Halo 3 przyczynił się także do sporego wzrostu sprzedaży samej konsoli Xbox 360. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy. Owczy pęd fanów Halo zaczął przygasać pod koniec roku i według badań odbiło się to na wynikach sprzedaży konsoli Microsoftu w gorącym przedświątecznym okresie. Jak podaje InformationWeek w ostatnim kwartale 2007 roku Microsoft sprzedał 4.3 miliona konsol Xbox 360 w analogicznym okresie sprzed roku wynik był lepszy o ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Analitycy zauważyli też, że sprzedaż konsoli powoli wraca do poziomu sprzed premiery Halo 3. Warto także przypomnieć, że do świetnych wyników sprzedaży z końca 2006 roku przyczynił się znacznie Gears of War wydany w okolicach listopada.

Microsoft nie powinien jednak ronić łez. Według ostatnich raportów na całym globie od momentu premiery sprzedało się już 17.7 miliona konsol Xbox 360. Palmę pierwszeństwa dzierży rzecz jasna Nintendo Wii z ponad 20 milionami sprzedanych egzemplarzy. Czy biorąc pod uwagę powolny koniec psychozy na tle trzeciej odsłony Halo należy spodziewać się kolejnych części? Na miejscu Microsoftu już kreśliłbym plany – rosnącej krzywej sprzedaży. Bo chyba nikt nie wierzy, że Halo 3 to ostatnia gra z tej serii na Xboksa 360?

Na Playstation 3 szykują się dwa naprawdę gorące tytuły z gatunku FPS – Killzone 2 i Resistance 2. Na Xboksa 360 jakoś nie widać na horyzoncie nic podobnego kalibru. Tak więc może należy nasłać na konkurencję walec drogowy zatytułowany Halo?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

 1. Na Playstation 3 szykują się dwa naprawdę gorące tytuły z gatunku FPS – Killzone 2 i Resistance 2. Na Xboksa 360 jakoś nie widać na horyzoncie nic podobnego kalibru. Tak więc może należy nasłać na konkurencję walec drogowy zatytułowany Halo?

  Nie do końca bym się z Tobą Grześku zgodził. Gears of War 2 prawdopodobnie zostanie pokazany w tym roku (choć premiera zapewne w następnym). Nadchodzi Ninja Gaiden 2. To tylko dwa tytuły. Podobno Microsoft trzyma jeszcze jakieś asy w rękawie. Trzeba jedynie przyznać, że PS3 radzi sobie coraz lepiej z czego wypada się cieszyć 🙂

  • Nijia gaiden 2,Halo Wars,GoW 2,Saints Row 2,Fable2,GTA4+dodatki ,Alane Wake,Splinter Cell 5,Too Human – X360

   wymień jeszcze grę w kulki z XBLA i Katamari ;)Przecież o FPSy tylko chodzi 😀

  • Kolejne Halo potrzebne mi jak świni siodło.

   na szczęście nie jesteś pępkiem świata a poza tym nikt nie nakazuje Ci grać w gry których nie lubisz 🙂

 2. „Na Playstation 3 szykują się dwa naprawdę gorące tytuły z gatunku FPS – Killzone 2 i Resistance 2″Goracym byl tez Lair, no i jak skonczyl?PS3 nie jest w stanie przebic 360 pod wzgledem FPSow. O Resistance nikt juz dzisiaj nie pamieta, pierwszy Killzone byl zapowiadany na pogromce Halo i kazdy wie jak to sie zakonczylo. Wpadka z Resistance pokazala, ze w FPSach objetosc nosnika bluraya na nic sie nie zda skoro gra jest, ze tak powiem, sztywna. Dopoki Sony nie wyda tytulu tak agresywnego i dynamicznego jak GOW, to nawet nie ma co podejmowac dyskusji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here