Czy jedno z najważniejszych dzieł światowej literatury da się przełożyć na „język” gry komputerowej? Panowie z Electronic Arts uważają, że tak i nie zadowalają się byle czym. Według magazynu Variety EA chce wziąć się za bary z „Boską komedią” Dantego Alighieri. Mają już nawet tytuł roboczy dla nowej produkcji, który brzmi „ Dante's Inferno”. Niestety nie wiemy czy tak jak u Dantego naszym przewodnikiem po zaświatach będzie Wergiliusz i Beatrycze. Niestety nie wiadomo do jakiego gatunku będzie należeć gra. Variety twierdzi, że będzie to współczesna interpretacja epickiego poematu w której gracz będzie musiał wywalczyć sobie drogę przez dziewięć kręgów piekła. Co ciekawe już teraz trwają podchody czterech gigantów branży filmowej (Paramount, Universal, MGM i New Regency) pragnących pozyskać filmową licencję na nową grę od Electronic Arts. Kiedy ten intrygujący tytuł pojawi się na rynku? Podobno premierę przewidziano na przyszły rok. Niestety nie wiadomo na jakich platformach sprzętowych ma pojawić się DI.

Już nie możemy się doczekać. Z pewnością czekają nas iście dantejskie sceny. Niepokoi nas trochę ta wzmianka o „wywalczeniu sobie drogi”. Czy oznacza to, że z dzieła takiego formatu jak „Boska komedia” zrobią grę zręcznościową? FPS'a? Aż strach pomyśleć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Mamy sobie „wywalczyć drogę”? Sorry, no bonus – jeden slasher z Dantem i Wergiliuszem (a w sumie to nawet dwa) w rolach głównych już jest i to całkiem przyzwoity w dodatku. Sam pomysl oczywiscie ciekawy i bede mu mocno kibicował. . . ale jezeli faktycznie EA zrobi z tego zręcznościówkę, to. . . Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.

  2. hm, to może by „zegranizować” rozprawę Odyseusza z gościami przystawiającymi się do Penelopy – na znaczki PEGI mogłoby nie starczyć pudełka :)albo może ucieczka Lota z Sodomy, w „deszczu ognia i siarki” – w końcu by się przydały(a) CUDA technology albo nie. . . zróbmy coś o Marines. . . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here