Wiele ciekawego dzieje się dziś w świecie Electronic Arts. Amerykański gigant ujawnił datę premiery dla większości swoich gier, które zobaczymy w sklepach w tym i przyszłym roku. Dowiedzieliśmy się między innymi, że druga odsłona gry Dead Space wpadnie w nasze ręce między styczniem a marcem roku 2011. Co ciekawe, z listy wydawniczej Elektroników wypadła pecetowa wersja tego tytułu.

Czyżby znowu źli piraci sprawili, że nie opłaca się jej wydawać? Może to w sumie być zwykła pomyłka, więc nie będziemy się teraz nad tym zastanawiali. Zamiast tego wolimy napisać kilka słów na temat „interaktywnego, przeżycia z gatunku horrorów w pełnym HD”, które Elektronicy zamierzają wydać w usługach sieciowych Xbox Live i Playstation Network. Ten projekt wypatrzyła redakcja serwisu Kotaku. W sieci momentalnie pojawiły się plotki mówiące o tym, że może to być ulepszone Dead Space: Extraction, które za piętnaście dolarów będziemy mogli kupić na „dużych” konsolach. Nie byłoby to wielkim zaskoczeniem zważywszy na to, że gra na Wii była finansową klapą.

Na koniec warto też wspomnieć o strategii (tak!) ze świata Dead Space. Gra zatytułowana Planet Cracker prawdopodobnie będzie dodatkiem do kolekcjonerskich edycji Dead Space 2. Istnieje jednak szansa, że zobaczymy ją też jako osobny produkt w usługach sieciowych Sony i Microsoftu. W tej chwili na temat tego tytułu możemy napisać tylko tyle, że wydobywamy w nim surowce z różnych planet i chronimy je przed kosmicznymi piratami. W zamian za osiągnięcia w tym tytule otrzymamy nagrody w Dead Space 2.

Jak widzicie wielbiciele „Martwego kosmosu” w nadchodzących miesiącach nie będą narzekali na nudę. To jednak jeszcze nie wszystkie wieści przekazane przez Elektroników. Wypatrujcie naszych następnych newsów.

Aktualizacja: Serwis BluesNews donosi, że dział public relations EA potwierdził, iż w planach firmy w chwili obecnej nie ma gry Dead Space 2 PC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here