Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, magazyn Game Informer opublikował tekst poświęcony drugiej odsłonie gry Dead Space. W materiale znajdziemy garść bardzo ciekawych informacji, które na pewno zainteresują każdego wielbiciela survival-horrorów. Zdradzono między innymi, że w pierwszej fazie gry nasz bohater znajdzie się na stacji orbitalnej nazwanej The Sprawl. Właśnie tam przechowywany jest Marker z pierwszej odsłony gry. W kilka chwil po rozpoczęciu gry będziemy świadkami tego jak artefakt zacznie zamieniać ludzi w nekromorfów. Przeżycie to najprawdopodobniej jest na tyle wstrząsające, że Isaac zacznie mówić, a nawet wchodzić w interakcję z NPCami.

Dowiedzieliśmy się też, że oprawa graficzna Dead Space 2 zostanie zmieniona jedynie w niewielkim stopniu. Game Informer zapewnia też, że Isaac otrzyma nowe rodzaje broni. W akcji zobaczymy też przynajmniej jednego nowego potwora. Jest nim bestia próbująca swoim głosem wprowadzić nas w pułapki. Autorzy gry przygotowują także więcej otwartych przestrzeni mających zastąpić klaustrofobiczne korytarze z pierwszej odsłony gry.

Ostatnia ciekawostka mówi o lekkiej chorobie psychicznej, której nabawił się Isaac przebywając przez długi czas koło markera. Nie wiem jednak czy będzie ona miała jakikolwiek wpływ na grę. Podejrzewamy, że tak.

Musimy przyznać, że informacje te brzmią bardzo smakowicie – prawie jak tatar z nekromorfa. Coś czujemy, że w nowy roku trzeba będzie po raz trzeci przejść Dead Space i w końcu zdobyć w nim tysiąc punktów gracza.

Tych, którzy przegapili ten bardzo przyjemny tytuł od Elektroników zachęcamy do sprawdzenia naszej recenzji gry. Można ją przeczytać w tym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here