Teraz, gdy Dead Space 2 jest już oficjalnie zapowiedziane, do sieci przedostają się pierwsze informacje na temat samej gry. Jedną z ważniejszych ciekawostek jest prawdopodobna data premiery. Do tej pory podejrzewano, iż produkcja Visceral Games zadebiutuje jesienią 2010. Jeżeli jednak wierzyć doniesieniom sieci GameStop (a te są zazwyczaj dość sprawdzone), DS2 zadebiutuje na początku stycznia 2011. Informacja nie została potwierdzona przez wydawcę gry.

Kilka szczegółów na temat samej rozgrywki wypłynęło dzięki nadchodzącemu numerowi Game Informera. Tym razem trafimy na stację Sprawl, założoną na podstawie pozostałości Saturna. Konstrukcja będzie przypominać miasto, a dzięki temu Isaac Clarke trafi chociażby do hipermarketu czy kościoła. Gra ma w większym stopniu skupiać się na postaci głównego bohatera, pokazując zwłaszcza to, co stało się z jego psychiką po ostatnich przeżyciach. Wciąż najistotniejszym elementem będzie straszenie nas, jednak Clarke do swej dyspozycji otrzyma pokaźny zestaw broni i ulepszeń. Znacznie większą rolę odgrywać też będzie wykorzystanie braku grawitacji.

Dla wszystkich miłośników postaci Isaaca Electronic Arts przygotowało mały „bonus”. Wszyscy, którzy zakupią Death Edition gry Dante’s Inferno będą mogli przebrać krzyżowca w strój Clarke’a i tym samym zwiedzić piekło w „odrobinę” innym wdzianku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here