Po miesiącach spekulacji i domysłów Ubisoft w końcu zdecydowało się ogłosić światu, że Assassin’s Creed nie jest bynajmniej tytułem na wyłączność PlayStation 3.

Niedawno pisaliśmy o rewelacjach z brytyjskiego magazynu, według którego Assassin’s Creed miałby ukazać się na komputerach PC. Dzisiaj na światło dzienne wyszła wiadomość, że posiadacze Xboxa 360 również powinni szykować portfele. W artykule „Killing the Exclusive”, zamieszczonego na łamach magazynu Electronic Gaming Monthly, francuski developer przyznaje, że Assassin ukaże się na konsoli Microsoftu! Tym samym kończą się spekulacje odnośnie statusu AC.

Nie wiadomo dlaczego Ubi dopiero teraz zdecydowało się na ogłoszenie gry o średniowiecznym zabójcy tytułem multi-platformowym. Niektórzy sugerują, że stoją za tym jakieś umowy z SONY – w końcu w swej pierwotnej formie gra jeszcze jako Project Assassin była zapowiedziana na wszystkie platformy, z Nintendo Wii włącznie. Dopiero później zaczęto mówić jedynie o wersji na PlayStation 3. Czy teraz, kiedy już wiadomo, że platforma SONY nie jest jedynym domem dla przebojowego tytułu, są szanse, że trafi on również na Wii?

Wygląda na to, że jeden z najlepiej zapowiadających się tytułów next-gen ukaże się równolegle na PC, Xboxa 360 i PlayStation 3. Póki co Ubisoft milczy na temat jakichkolwiek bonusów którejś z wersji. Być może ta na konsolę SONY wykorzysta schowane w kontrolerze czujniki ruchu, być może wersja na Xboxa 360 będzie miała zaimplementowaną opcję ściągania przez sieć dodatków. Trudno powiedzieć. Czekamy na dalsze informacje.

Wszystkim, którzy nie za bardzo wiedzą o co tyle krzyku i czym w zasadzie jest ten cały Assassin’s Creed, chcielibyśmy zaprezentować film z tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Jest to materiał z konsoli PlayStation 3 – wtedy tylko o takiej wersji wiedzieliśmy, jednak wersje na PC i Xboxa 360 zapewne będą podobne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

21 KOMENTARZE

  1. UbiSoft jeszcze nie zawiodło graczy jeżeli chodzi o dopieszczenie kodu, PoP’y działały nawet na słabszych kompach, miejmy nadzieję, że i tu się postarają.

  2. Ale słusznie – aż strach się bać wymagań systemowych. A tymczasem pora zbierać na nową kartę graficzną. . . A może konkurs?;);D

  3. Tjaa, szykuje się. A co, jeżeli okaże się, że to będzie „shit”, a nie hit? Po Just Cause wszystkiego teraz można się spodziewać.

  4. wygląda to fajnie, ale watpie zeby ta gra tak wygladala na PC, gralem dla przykladu w fife na xboxie360 i na PC roznica w wygladzie na kozysc X-a jest ogromna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here