Final Fantasy XIII, bo o tym tytule mowa, zostanie zaprezentowane jeszcze w tym roku ujawniła firma Square/Enix, producent i wydawca gier z tej serii. Japoński magazyn o grach Famitsu, rozmawiał z jednym z projektantów gry, panem Tetsuya Nomura.Wersja demo pozwoli nam zapoznać się z systemem walki, który w dalszym ciągu oparty będzie na wydawaniu komend.

Ujawnione zostały również szczegóły dotyczące postaci i fabuły nadchodzącego jRPG. Setting oparty będzie na konflikcie pomiędzy dwoma kontrastującymi światami – „Cocoon”, używającym technologii by chronić się przed zagrożeniami i „Pulse” światem bardziej naturalnym.

Powrócą lubiane i efektowne „summony”, które mają mieć większy wpływ na rozwój fabuły – zobaczymy je także poza polem bitwy.

Dalsze informacje dotyczące między innymi silnika napędzającego grę, ujawni w lutym na GDC (Game Developer Conference) pan Taku Murata (odpowiedzialny za techniczne aspekty gry)

Data premiery pozostaje nieznana.

Dla znających język Kraju Kwitnącej Wiśni podajemy link pod którym można zapoznać się z materiałami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Japoński magazyn o grach Famitsu, rozmawiał z jednym z projektantów gry, panem Tetsuya Nomura.

    Wlasnie obecnosc Nomury w sztabie designerow (na jego czele w zasadzie) przekresla u mnie trzynastego Finala. Od czasow FF VII Nomura nie zrobil nic oryginalnego i tak juz zapewne zostanie. A szkoda, bo do emerytury tetsuya ma jeszcze kupe czasu.

  2. Z jednej strony to chyba dobrze, z drugiej jak sie czyta „jeszcze w tym roku” a pozniej spojrzy na kalendarz (a tam styczen!) to sie czlowiek zaczyna zastanawiac. . . 😉

  3. Bosko się oglada te screeny z FFXIII. Wygladają tak troche jak bajka robiona przez mistrzów filmów animowanych, ale co tam. Ważne, że to Final. Archaiczne naleciałości z poprzednich odsłon też gwarantowane. W każdym razie życzę miłego czekania fanom FF 😉 Demo macie jak w banku w tym roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here