W Japonii kochają wąsatego hydraulika. Teraz okazało się, że Super Smash Bros. Brawl jest najszybciej sprzedającą się grą na konsolę Nintendo Wii. Marian, Samus Aran, Pikachu i całą reszta tej menażerii pobiła Wii Fit. Według magazynu Famitsu w zaledwie 11 dni od premiery (31 stycznia) wesoła bijatyka trafiła do ponad miliona klientów. Jeszcze bardziej szokujące są dane podane przez grupę badawczą Media Create, która podała, że od dnia premiery do 3 lutego Smash Brosy trafiły do ponad 819 tysięcy klientów. Na drugim miejscu w analogicznym okresie czasu znalazła się czwarta odsłona Devil May Cry ze świetnym wynikiem ponad 205 tysięcy sprzedanych sztuk. Biorąc pod uwagę specyfikę japońskiego rynku możemy zakładać, że chodzi przede wszystkim o wersję gry na konsolę Sony Playstation 3.

Ponad milion sprzedanych kopii gry? Ogromna ilość zamówień w przedsprzedaży. Ponad 800 tysięcy egzemplarzy w zaledwie kilka dni. Przyznacie chyba, że patrząc na to wszystko przez pryzmat naszego rynku gier brzmi to trochę abstrakcyjnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Grafika jak z Dreamcasta 😆 juz nie wspomne o tym ze bijaemy sie ksiezniczko podobnymi postaciami albo mariopodobnymi 😛 Ja nie wiem co oni robia ze to sie tak w Japoni sprzedaje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here