Coraz więcej mówi się o tym, że produkcja gier na wyłączność staje się nieopłacalna. Wielkie produkcje to koszt około 20 milionów dolarów, a często drugie tyle trzeba przeznaczyć na promocję. W świetle tych faktów trudno nie zauważyć, że wydawanie takiego tytułu na jedną platformę może nie pozwolić na zwrot kosztów, nie mówiąc już o wygenerowaniu zysków.

Przedstawiciel Capcomu na USA i Europę przyznał właśnie, że firma postanowiła skupić się na tworzeniu jak największej bazy użytkowników i chce ograniczyć ilość gier wydawanych ekskluzywnie. „To oświadczenie można odczytać jako znak, że fani PlayStation 3, Xboxa 360 i PC będą mogli cieszyć się jedną z naszych wiodących serii” – sugeruje Mark Beamont. Jest już pewne, że ową serią będzie Devil May Cry, a dokładnie część z numerkiem 4, której porzedniczka ukazała się zresztą na PC. O wersji na XBoxa 360 spekuluje się już od dawna, także można uznać w zasadzie za pewne, że przygody Nero i Dantego zawitają nie tylko na PlayStation 3, a również na konsolę Microsoftu i komputery osobiste.

Źródło

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

  1. OMGS już słyszało sięod dawna że PS3 straci exlusive’a, następny poszedł VF5 choć PS3 będzie ją miało jako jedyną przez pół roku, następne informacje o serii FF jakoby miała się znaleźć na X360 wiadomo już że 5 resident także będzie na konsoli microsoftu teraz DMC4 – no dzieje się dzieje !!!

  2. No i skończy się to tym, że konsole będzie kupować się dla wartości dodanej, a nie samej konsoli. Gry? Ma na obu konsolach takie same. Chcesz BD – kupujesz PS3, chcesz HD-DVD kupujesz x360. Lubisz Sony, kupijesz PS3, wolisz MS, to bierzez x360. Proste. . .

  3. biedne sony. ehehe. . . widze, ze porzekadlo „nie kopie sie lezacego” nie obowiazuje w walce o rynek konsolowy.

  4. no tak wiem, ale większość PeCetowców nie wie o takim tytule jak DMC, a jakość konwersji ostatnich gier Capcomu delikatnie mówiąc ZASYSA :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here