My w sumie tak. Choć japoński superkomputer dość długo się rozkręcał, to nie można mu odmówić tego, że w ostatnich miesiącach jego posiadacze doczekali się premiery kilku naprawdę rewelacyjnych tytułów. Tymczasem z badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen Games wynika, że ludzie nie kupują PS3 dla takich produkcji jak Heavy Rain lub God of War 3.

Firma przebadała siedmiuset wielbicieli elektronicznej rozrywki w wieku od 7 do 54 lat. Były to osoby, które w chwili obecnej nie posiadają Playstation 3, ale są zainteresowani nabyciem produktu Sony w ciągu sześciu miesięcy. Przedstawiciele Nielsen Games chcieli wiedzieć dlaczego badani zamierzają inwestować w superkomputer z Kraju Kwitnącej Wiśni. I tu pojawia się niespodzianka.

Jedynie 12% ankietowanych przyznało, że najbardziej interesują ich gry. Ponad sześćdziesiąt procent odpowiedziało natomiast, że najważniejsze są dla nich: napęd blu-ray znajdujący się w konsoli, potencjalne obniżki ceny albo po prostu chęć wymiany wysłużonej „Czarnulki” na nową maszynę.

Choć wielu potencjalnych nabywców PS3 postrzega God of War 3 jako istotną zaletę, najczęściej gra będzie postrzegana jako jeden z wielu powodów, dla których warto nabyć konsolę, a nie jako jeden, jedyny powód” – podsumowała swe badania firma Nielsen.

Spytajmy więc Wikingów o zdanie. Czy dla was, w przypadku PS3, ważniejszy od gier także jest napęd blu-ray? Koniecznie dajcie nam znać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

 1. Ja kupiłem Ps3 slim dla Uncharted ,Uncharted 2 . . jak na razie na B. R nie zaliczyłem żadnego filmu. Posiadam stacjonarny odtwarzacz B. R. Zawsze kupuje systemy dla konkretnego tytułu . Xboxa 360 kupiłem dla Halo 3.

 2. . . . że najważniejsze są dla nich:. . . potencjalne obniżki ceny. . .

  No to jest powód przez duże P. Ja już ustawiam się w kolejce po 3 tony solonego śledzia, bo najważniejsze jest dla mnie to, że będzie tańszy 🙂

 3. Xboxa 360 kupiłem dla Halo 3.

  Rozumiem kupić PS3 dla God Of War, Gran Turismo, Heavy Rain. . . ale Xboxa dla Halo? Tego nie mogę zrozumieć. . . o_O

  • Rozumiem kupić PS3 dla God Of War, Gran Turismo, Heavy Rain. . . ale Xboxa dla Halo? Tego nie mogę zrozumieć. . . o_O

   Tak jak kupiłem pierwszego xboxa dla Halo 1,2. Podoba mi się ten świat gry . . . No tak miliony graczy popełniło ten sam błąd 🙂

 4. Ja kupiłem ją przede wszystkim ze względu na Heavy Rain i możliwość odtwarzania filmów właśnie, choć jeśli faktycznie konsole sporo potanieją w niedługim czasie – jak donoszą plotki, to chyba coś mnie trafi 😀 Była jeszcze jedna przyczyna – prosty i szybki dostęp do PS store. Żadnego kombinowania z punktami czy kodami, tak jak w xbox live (nie wspomnę o całej kombinatoryce związanej z brakiem oficjalnego xbox live PL) 🙁 A przyczyna filmowa łączy się z faktem, że filmy na blu-ray zaczęły wreszcie tanieć, choć ceny 120 zł za jeden film są w dalszym ciągu nie do przyjęcia, to zdarzają się już takie poniżej 60 zł.

 5. A ja nie rozumiem wypowiedzi icogfx. . . Mam iksa i mam PS3 – nie trawię gry HALO (każdej części) ale nie mam żalu do CUREMAN’A o to, że lubi ten tytył. . . a może ktoś powinien napisać, że nie rozumie jak można lubić Gran Turismo a nielubić Forza Motorsport ? a jak ktoś nie lubi mitologii ? O MY GOD (OF WAR) ! tragedia. . .

 6. ale Xboxa dla Halo? Tego nie mogę zrozumieć. . . o_O

  Powiedz to tym 8 milionom nabywców Halo 3. Halo to ogromne uniwersum, potężniejsze niż taki np God of War (gry, filmy, książki, cholera wie co jeszcze). Nie ma się co dziwić. A że u nas mimo wszystko nie ma takiego szału na tę serię, cóż. Fenomen to jest, Halo 1 to tak naprawdę pierwszy przedstawiciel stricte konsolowego FPSa, swoista rewolucja w tym gatunku na tych maszynkach i w wielu kręgach genialna gra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here