W przypadku wypowiedzi Kazunori Yamauchiego i jego Gran Turismo 5 nie stać nas już ani na żarty, ani na drobne złośliwości. Chcielibyśmy już po prostu zagrać w jego dzieło i je ocenić. Niestety, jak wszyscy doskonale wiedzą, premiera gry zostało kilka dni temu po raz nie wiadomo już który przełożona.

Redakcja USA Today dowiedziała się czemu zawdzięczamy ostatni poślizg. Na łamach internetowego wydania dziennika, Yamauchi zdradził, że jego dzieło po prostu nie jest jeszcze gotowe. W chwili obecnej ukończono już (podobno) 90% gry. Przez najbliższe kilka lat Polyphony Digital będzie więc dłubało przy ostatnich dziesięciu procentach, a jednocześnie dopieszczało swój produkt, by w dniu premiery był idealny.

Najwyraźniej Yamauchi nie pamięta już swojej wypowiedzi z października zeszłego roku kiedy to twierdził, że gra jest w zasadzie gotowa i może wjechać do sklepów w każdej chwili. Nie powinno nas to jednak dziwić – utrata pamięci w świecie elektronicznej rozrywki nie jest czymś niecodziennym.

Uzbrajamy się więc w cierpliwość i czekamy aż Polyphony dokończy swój produkt, który w chwili obecnej podobno wykorzystuje jedynie 80% mocy Playstation 3. Taka wypowiedź bossa studia przed weekendem pojawiła się na łamach serwisu VentureBeat. Nie zdziwcie się więc jeśli gotowa gra znów wpadnie w poślizg. Perfekcjonista Yamauchi może sobie przecież zażyczyć, by Gra Turismo 5 zużywało 100% zasobów konsoli. Jeśli tak się stanie, to kolejna „obsuwa” będzie prawie pewna.

Na zakończenie dodamy, że studio zastanawia się też nad wprowadzeniem do swojego dzieła obsługi różdżki Sony. Boss firmy uważa, że niektóre elementy GT5 takie jak obsługa menu, interfejsu, mogłyby działać lepiej, gdyby gracz mógł się nimi bawić za pomocą nadchodzącej nowości. Kolejny poślizg? Oceńcie sami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. W newsie na temat nowego DS’a kolega lipton zaimponował mi swą zdolnością wróżenia z fusów, więc może poprosimy o jakieś rokowania co do daty premiery GT:D Obawiam się jednak, iż jest ona tak odległa, że tylko jakaś turbodoładowana kula będzie w stanie pomóc:)Btw. od zawsze twierdziłem, że wszystkie menu gier o wyścigach są zbyt skomplikowane, dlatego też uważam, że taka różdżka będzie jak znalazł żeby wybrać samochód, trasę itp. LOL”Magiczny” klimat dziś na Valhalli:) Różdżki, wróżenie z fusów, magiczne kule, ciekawe czego jeszcze możemy się spodziewać;p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here