Rok niewątpliwie zapowiada się dobrze – lada moment czeka nas premiera PlayStation 3, choć mimo wszystko obstawiamy, że w Polsce konsola pojawi się nie wcześniej niż na następną Gwiazdkę. Nasi rodzimi developerzy i wydawcy dostali szału i niczym statek, który złapał wiatr w żagle, prą naprzód. Mamy istne zatrzęsienie gier na rynku, a walka między gigantami CD Projekt i Cenegą nabiera rumieńców. Czekamy na kilka niesamowitych gier, ze Spore, Crysis, Age of Conan i Gran Turismo 5 na czele (przynajmniej w moim przypadku), a równocześnie mamy w co grać w tak zwanym międzyczasie. Jak mawiał Laskowik, „jest dobrze”.

A co u nas? Mamy pełne ręce roboty, w związku z czym przygotowujemy kupę ciekawych materiałów. Dorwaliśmy wreszcie Flight Simulatora X. To z pewnością najbardziej wymagająca gra na komputery PC, dostępna w normalnej dystrybucji. Dość powiedzieć, że komputer, na którym nowy produkt Microsoftu chodziłby płynnie kosztuje równowartość kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z drugiej jednak strony to wspaniała sprawa – każdy dom i drzewo zdają się być pieczołowicie odwzorowane, na drogach jeżdżą samochody, na morzu można nastraszyć rykiem silników okręty… ah, cudo! Zerknijcie zresztą na poniższy klip – ja się długo zastnawiałem: fakt to, czy fikcja? Jednak fakt…

Z innych atrakcji, lada dzień opublikujemy opóźnioną nieco recenzję polskiego Xpand Rally Xtreme z Techlandu. To solidna gra, która niestety ciągle nie może doskoczyć do pięt konkurencji z tej prostej przyczyny, że nie ma licencji. Nasi developerzy mają jednak kupę ciekawych pomysłów, które warto docenić. Moją uwagę przykuł intrygujący moduł uszkodzeń ciała. W Xpandzie po zderzeniu z drzewem można wyrżnąć nieszczęśliwie głową o kierownicę, co wiąże się z przegraną, bo z zamroczonymi oczami pędzić po wąskiej drodze się nie da. Niestety, XRX, podobnie jak FSX, również ma wymagania nieco kosmiczne, w związku z czym musieliśmy zarządzić upgrade redakcyjnych komputerów (sytuacja ostatnio powtarza się nader często…).

Zapraszam was również do przeczytania naszych niedawnych materiałów, w tym wywiadu z Michałem Kicińskim, tekstu Bartosza Kotarby o jego doświadczeniach w EVE, zapowiedzi Crackdown, w którą mogliśmy niedawno pograć i wywiadu z twórcami o nowym MMORPG Age of Conan, który może odnieść ogromny sukces chociażby z racji na fakt, że jest skierowany do starszych czytelników. Objęliśmy również patronatem turniej Medieval Total War 2, organizowany przez totalwar.org.pl, więc spodziewajcie się ciekawostek w tym temacie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here