Pomimo faktu, że już od kilku lat słychać głosy mówiące, że tematyka II Wojny Światowej została kompletnie wyeksploatowana w grach komputerowych, wygląda na to, że druga połowa tego roku obrodzi wieloma podobnymi tytułami.

Przede wszystkim nudzić się nie będą fani wszelkiej maści gier strategicznych. Na rynek zmierza właśnie Faces of War, strategia czasu rzeczywistego. Pojawieniu się gry towarzyszy wersja demo, opublikowana przez Ubisoft.

W Faces of War gracze przejmą kontrolę nad niewielkim oddziałem żołnierzy amerykańskich, radzieckich, brytyjskich lub niemieckich. W pełni trójwymiarowa grafika pozwoli na bardzo dokładne zbliżenia w czasie walk, w których wezmą udział także samoloty i okręty. Oczywiście żołnierze zdobywać będą doświadczenie w walce, a gracz zajmie się również kwestiami logistyki. W planach twórców znajdują się również bitwy w Polsce.

Nad własną grą strategiczną pracuje też gigant THQ. Zapowiadana na wrzesień Company of Heroes będzie kolejnym tytułem, starającym się w mniejszym lub większym stopniu odcinać kupony od sukcesu serialu HBO Kompania Braci. Podobnie jak w serialu, akcja zaczyna się w Normandii i trwać będzie aż do zdobycia Berlina.

Twórcy Company of Heroes skupili się zwłaszcza na walkach miejskich. Dzięki autorskiemu silnikowi gry, wprowadzili wyczekiwany od dawna przez graczy element niszczenia budynków, który stał się istotnym elementem rozgrywki. Również i w tym wypadku istotną rolę odegra AI żołnierzy, którzy wykażą się własną inicjatywą. Ponadto pojawi się opcja gry w sieci dla 8 graczy przez Internet i LAN.

Również Rosjanie z 1C chcą stworzyć własną grę tego typu. Ich Theatre of War, nad którym pracują od kilku lat, jest coraz bliższy wydania. Tu nacisk położono na realizm – twórcy większość czasu spędzili na przenoszeniu do wirtualnego świata najprawdziwszych wojskowych map topograficznych. Chwalą się oni, że zaimplementowali realistyczny model uszkodzeń pojazdów. Samo pole bitwy tętnić ma życiem, a sztuczna inteligencja rzuci wyzwanie najbardziej wytrwałym domowym dowódcom. W planach 30 map, 40 misji i ponad 150 pojazdów. Premiera jeszcze w tym roku.

W tyle nie zostają także rodzimi developerzy, którzy wydają ostatni gry w ilościach hurtowych. Nowy tytuł zapowiedział warszawski City Interactive – World War II Tank Commander będzie symulatorem czołgu, w porywach do gry akcji. Gracze będą walczyli zarówno po stronie Aliantów, jak i Niemców i Sowietów. Teatry działań? Afryka Północna, Leningrad i… Pomorze.

Poza wspomnianymi tytułami, w poczekalni niecierpliwie przestępują z nogi na nogę gry akcji z perspektywą z pierwszej osoby, z Medal of Honor: Airborne i Call fo Duty 3, którego zapowiedź możecie przeczytać na Valhalli!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEuropejskie wagary SONY
Następny artykułDrugi Bóg Wojny

6 KOMENTARZE

  1. Im więcej gier tym większy wybór, im wiekszy wybór tym uzytkownik bardziej zadowolony. Może ktoś akurat zrobi jakas perelke a reszte sie oleje.

  2. Perełki już były – Medal of Honor i CoD. Wystarczy. Dla mnie temat jest wyczerpany dawno dawno temu. Lepiej zamiast 20 gier o II Wojnie Światowej wyprodukować coś niepowtarzalnego – wyobraźni brakuje niestety producentom, developerom i scenarzystom. Może „Przeminęlo z wiatrem” przerobią na grę. Hit GWARANTOWANY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here