Nie oznacza to, że nie będziemy mieli o czym pisać. Zainteresować powinny was zapowiedzi nowych gier, łatka do Wiedźmina i kilka innych drobiazgów. Bez zbędnego gadnia sprawdźmy więc co dzieje się na naszym growym podwórku. Tą jedyną firmą, która się do nas odezwała był oczywiście warszawski CD Projekt.

CD Projekt

Najnowsza informacja prasowa, którą nam przesłano dotyczy kolejnej łatki do gry Wiedźmin. Patch 1.2 poprawia czas ładowania i zapisywania gry oraz jej stabilność. Po jej zainstalowaniu nadal możecie korzystać z zapisanych stanów gry.Dokładna lista poprawek wygląda natomiast tak

:Poprawki w rozgrywce i w tekście:

– Poprawki związane z Aliną, której nie było w domu (Akt 4).
– Poprawki do działania eliksiru Żonine Łzy. Można imprezować!
– Poprawki do niektórych drzwi na bagnach (Akt 5).
– Poprawki to Alchemika, który daje Geraltowi przedmioty związane z zadaniami (Akt 3).
– Poprawki do zbyt fajnych przedmiotów, które można znaleźć na Polach (Akt 4).
– Poprawki do znikającego przeciwnika (Akt 2).
– Poprawki do pojawiania się Alvina (Akt 1).
– Szereg drobnych poprawek w tekście.

Poprawki w kodowaniu gry:

– Przyspieszenie czasów ładowania.
– Przyspieszenie czasów zapisywania.
– Kolejna porcja poprawek do stabilności gry.
– Poprawka artefaktów graficznych, które czasem pojawiały się na pasku ładowania.
– Poprawki w śledzeniu zadań na mapie.
– Poprawki do kursora związane z zadawaniem ciosów w pobliżu ścian.
– Faza zadania nie uaktualnia się, gdy Geralt jest martwy.
– Poprawki w numeracji autozapisów.
– Poprawki w mechaniźmie zapisywania gry (czasem pliki zawierały zbędne dane).
– Zablokowanie autozapisu, podczas gdy gracz jest pod działaniem efektów krytycznych.
– Zablokowanie przeniesienia wykonywania sekwencji na neutralnych NPC (na prawdę nie chciałem bić niewinnych ludzi, Wysoki Sądzie!).
– Poprawki związane z błędnym odgrywaniem muzyki Jaskra.
– Gra obsługuje już błędne pliki zapisu, wychodząc do głównego menu.
– Poprawka związana z efektem Zamieci po tym jak eliksir przestał działać (dzięki Plast!)
– Kolejne poprawki do broni, które znikały z rąk przeciwników.
– Poprawki do powielających się traw i małych kamyczków.
– Strzyga nie zadaje już obrażeń, gdy jesteśmy wystarczająco daleko.

Poprawki związane z artami:

– Kilka poprawek w dekoracjach lokacji.
– Poprawki w animacji ataku barghesta.
– W niektórych przerywnikach filmowych nie widać już „Czarnego Pana Z Kamerą” (zwolniliśmy go!).

Łatka dostępna jest pod adresem: http://www.gram.pl/WiedzminPatch1.2/

Pobrać możecie również trzy tapety z Turoka. Nie będziemy się na ich temat rozpisywali. Znajdziecie (i przejrzycie) je pod tym adresem www.gram.pl/TurokTapety

CD Projekt chwali również pierwsze recenzje dodatku do Supreme Commander. W obliczu wroga w zachodnich serwisach został oceniony tak:

* 8.6/10 IGN
* 8.5/10 GameSpot
* 89/100 GameZone

Naszą recenzję tej produkcji przeczytacie po świętach.

Dowiedzieliśmy się również, że w styczniu do Platynowej Kolekcji trafią następujące pozycje:

The Settlers II: 10-lecie Złota Edycja (Settlers II + dodatek Wikingowie) – nowa wersja kultowej, drugiej części serii o osadnikach z nowoczesną grafiką 3D i udoskonaloną grywalnością.

SpellForce 2 Złota Edycja (SpellForce 2 + dodatek Władca Smoków) – unikalna gra osadzona w świecie fantasy, uznawana za najlepsze połączenie gatunków RTS i RPG.

Supreme Commander – rewolucyjna strategia autorstwa Chrisa Taylora, przenosząca gracza na niespotykanej dotąd wielkości pola bitew, gdzie walka toczy się z udziałem tysięcy jednostek.

S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla – jedna z najgłośniejszych gier FPS ostatnich lat, w której gracz wciela się w stalkera, przemierzającego zamkniętą strefę wokół elektrowni w Czarnobylu. S.T.A.L.K.E.R. to przede wszystkim niepowtarzalny klimat, doskonała sztuczna inteligencja przeciwników, ogromna przestrzeń do eksploracji, ponad 30 rodzajów broni oraz wciągająca fabuła z siedmioma alternatywnymi sposobami ukończenia rozgrywki.

Warhammer 40,000: Dawn of War Antologia (Dawn of War z dodatkami Winter Assault i Dark Crusade) – kultowa strategia RTS, osadzona w uniwersum Warhammer 40,000. W grze nie znajdziemy standardowego sposobu pozyskiwania surowców – najważniejsze jest zdobywanie i utrzymywanie kluczowych lokacji. Dawn of War tworzy wspaniałe widowisko i zachwyca swoim rozmachem, oferując jednocześnie niespotykane możliwości taktyczne.

Wszystkie wymienione gry będzie można kupić za 59,90PLN.

W tym samym miesiącu w sklepach znajdziecie równeiż wyścigi Juiced 2. Jeśli lubicie szybkie samochody to podjedźcie do ulubionego sklepu z grami 18go, mając w portfelu 99,90PLN. Więcej na temat tej produkcji przeczytacie na stronie www.gram.pl/Juiced

Trochę wcześniej (już jutro) będziemy mogli pójść do sklepów po pecetową wersję Gears of War. Po kilku poślizgach tytuł ten w cenie 129,90PLN, ląduje na sklepowych półkach. Mieliśmy napisać jeszcze kilka słów na jego temat, ale po kilku przesuniętych terminach premiery chcemy po prostu kupić swoją kopię tej gry.

Do planu wydawniczego firmy trafił multiplayer’owy shooter Frontlines: Fuel of War. W sklepach zobaczymy go w pierwszym kwartale przyszłego roku. Gra będzie kosztowała 99,90PLN. Więcej na jej temat przeczytacie tutaj.

Towarzyszyć będzie mu Prototype, który również znalazł się na liście wydawniczej firmy. Data premiery i cena tej produkcji nie zostały jeszcze ustalone. Możemy jedynie dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat pod następującym adresem www.gram.pl/prototype. Prototype ukaże się w polskiej wersji językowej.

W zeszły piątek w radiowej „Trójce” odbyła się aukcja charytatywna. Wystawiono na niej Edycję Kolekcjonerską Wiedźmina oraz płytę z muzyką z filmowego Wiedźmina. Umieszczone na niej utwory zaśpiewał Grzegorz Ciechowski. Z radością informujemy, że przedmioty te zostały wylicytowane za 15 tysięcy złotych. Dochód z aukcji zostanie przekazny Rodzinnym Domom Dziecka. My w swoim imieniu dziękujemy szczęśliwemu nabywcy obu przedmiotów i firmie CD Projekt. Chcielibyśmy widzieć jak najwięcej inicjatyw tego typu szczególnie, że osób potrzebujących pomocy jest w naszym kraju bardzo dużo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here