Fakt pozostaje jednak faktem. Wciąż zbieramy to, co mówią rodzimi dystrybutorzy i staramy się to podać w postaci lekkostrawnego dania. Przez ostatnie dwa dni najwięcej informacji prasowych przysłała jedna z warszawskich firm. Zapewne domyślacie się już która. Przewrotnie zaczniemy więc od konkurencji. PS. Ładnie nam się liczby poukładały w tytule?

Cenega

W jej przypadku nie będziemy się rozpisywali. Informacja jest tylko jedna. Kane&Lynch: Dead Men jutro (14 grudnia) pojawi się w sklepach. Pecetowa wersja gry kosztuje 99,90PLN. W sprzedaży są również edycje na Xboxa 360 i Playstation 3. Ich ceny Cenega jednak nie podała. Może i dobrze. Zapewne przed pecetową trzeba dopisać cyfrę „2”. Tymczasem nasi koledzy z CD Action wystawili temu tytułowi ocenę 9/10. Chcieliśmy tu wrócić do sprawy Gamespotu, ale trochę się boimy. Za bardzo lubimy swoją pracę żeby się rozpisywać. Dlatego dodamy już na zakończenie – grę Kane&Lynch poleca Radio ESKA. Nie wiemy jednak czy po jej kupieniu będzie imprezka.

CD Projekt

W przypadku CD Projektu zaczniemy od dwóch materiałów filmowych. Wy będziecie mogli je w spokoju obejrzeć a my rozejrzymy się za kolejnymi newsami. Oba klipy pochodzą z Turoka, który jak przypomina firma jest „Oparty na potężnym Unreal Engine 3”. Zobaczcie więc co ten mocarz potrafi.

Zwiastun z Turoka

Józef w akcji – drugi zwiastun z Turoka

Dowiedzieliśmy się również, że nareszcie w sklepach pojawił się Unreal Tournament III. I tę pozycję napędza Unreal Engine 3. Jego możliwości sprawdzicie po zainstalowaniu tej pozycji na domowych pecetach. Nie wiemy jednak czy napędza on również następujące dodatki, które znajdziemy w pudełku:

∙ Płyta DVD z grą,
∙ Kolorowy artbook,
∙ Kolorowa instrukcja,
∙ Dodatkowa płyta z 20 godzinami wideo, w tym poradniki do Unreal Editora i filmy o procesie tworzenia gry.

Więcej o grze przeczytacie na stronie www.gram.pl/UT3

W sklepach zobaczycie także Age of Empires III: The Asian Dynasties. Tego tytułu o dziwo nie napędza Unreal Engine. Do jego uruchomienia będziecie jednak potrzebowali podstawowej wersji Age of Empires III i 59,90PLN. Tyle właśnie kosztuje ta pozycja. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że zachodnie media bardzo dobrze oceniły tę produkcję (i w tym przypadku po napisaniu recenzji nikt nie stracił pracy) dając jej następujące noty:

∙ 8/10 IGN
∙ 4.5/5 GameSpy
∙ 92/100 PC Gamer

Do sprzedaży trafiły także, naszym zdaniem bardzo ciekawe zestawy ze Złotej Kolekcji. Oto ich lista:

* Company of Heroes z dodatkiem Na linii frontu – rewelacyjna strategia czasu rzeczywistego, rozgrywająca się w realiach II wojny światowej.

* Supreme Commander z dodatkiem W obliczu wroga – przełomowa strategia czasu rzeczywistego autorstwa Chrisa Taylora (m.in. seria Dungeon Siege).

* Medieval II: Total War z dodatkiem Królestwa – czwarta część kultowego cyklu strategii, przenosząca graczy w czasy mrocznych wieków średnich.

* Neverwinter Nights 2 z dodatkiem Maska Zdrajcy – znakomita gra RPG, spadkobierca tak wspaniałych tytułów, jak Baldur’s Gate i Icewind Dale.

* Shooter FPP F.E.A.R. z dodatkami: Extraction Point i Perseus Mandate.

Wszystkie (oprócz Company of Heroes i Supreme Commander) kosztują 99,90PLN. Dwa tytuły wymienione w nawiasie są o 30 złotych droższe.

Dopiero 21 grudnia zobaczmy w sklepach Gears of War PC. Kolejne przesunięcie daty premiery tej pozycji odrobinę nas zasmuciło. Dlatego napiszemy już tylko, że gra będzie kosztowała 129,90PLN.

Cztery dni wcześniej (17 grudnia) w Internecie zobaczymy wersję demonstracyjną Wiedźmina. Zaznaczcie więc tę datę czerwonym kółkiem w kalendarzu jeśli jakiś łotr podkradł wczoraj płytę, która powinna być dołączona do Gazety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here