Microsoft, ze swoim wczorajszym pokazem, ustawił poprzeczkę dość wysoko. Kontynuacja Left 4 Dead, nowy Crackdwon i przede wszystkim zapowiedź Metal Gear Solid: Rising zrobiły na widzach spore wrażenie. Ciekawe więc, czy Wielkie N, które rok i dwa lata temu mocno zawodziło nas na Electronic Entertainment Expo, zdoła utrzymać tempo narzucone przez konkurencję.

Wieść gminna niesie, że w trakcie zaledwie godzinnej prezentacji zobaczymy nowe gry spod szyldu Mario oraz The Legend of Zelda. Ponadto, zapowiedziane ma zostać Wii Fit Plus – być może jedyna gra, która będzie potrafiła na dłużej wypchnąć pierwszego „Fita” ze szczytów list sprzedaży.

Konferencja zaczyna się o godzinie 18:00. Oglądać możecie ją pod tymi linkami:

GameSpot

IGN

GameTrailers

Justin.tv

18:05 – Tradycyjny dla Nintendo początek – animacja z ludźmi w najróżniejszym wieku rozpoczyna konferencję. Pojawia się Cammie Dunaway.

18:07 – Cammie mówi o tym, że dzisiaj wszyscy grają.

18:10Nowy Mario na Wii zapowiedziany. Nastawiony na kooperację, przypomina trochę dwuwymiarowe LittleBigPlanet.

18:11 – Bill Trinnen z Treehouse opowiada o nowy Mario, podczas gdy cztery inne osoby przechodzą poziom.

18:13 – Gra wyjdzie w okresie świątecznym.

18:15 – Dunaway opowiada o świetnych wynikach Wii Fit.

18:16Zgodnie z przewidywaniami, Wii Fit Plus zapowiedziane. Sześć nowych ćwiczeń i możliwość skuteczniejszego dopasowania „trenera” do konkretnych potrzeb. Całe piętnaście nowych mini-gier.

18:18 – Wii Fit Plus ukaże się jesienią, w wersji bundlowanej z Balance Board oraz jako samodzielny produkt.

18:19 – Reggie Fils-Aime z Nintendo of America opowiada o sukcesie swojej firmy.

18:21 – Fils-Aime prezentuje świetnie zrealizowany filmik z przedstawicielami różnych dyscyplin sportowych, przeplatany z fragmentami z Wii Sports Resort. Wszystko dla podkreślenia precyzji Wii MotionPlus.

18:24 – Wraca Trinnen. Będzie pokazywał MotionPlus w akcji, właśnie na przykładzie Resort.

18:25 – Pierwsza mini-gra. Skok ze spadochronem. Pozycje awatara Mii albo ich całej eskadry kontroluje się właśnie Wii-motem.

18:27 – Łucznictwo. Odległość od celu, timing i siła wiatru będą miały znaczenie.

18:29 – Trinnen kontra Reggie w konkursie wirtualnych rzutów za trzy. Ich „zabawne” żarciki w tle.

18:30 – Stoją i rzucają. Just like a real 3 points contest Trinnena nie zupełnie oddaje sytuację. Fils-Aime wygrał.

18:32 – Virtua Tennis 2009 od Segi będzie wykorzystywał możliwości Motion Plus. Podobnie jak Grand Slam Tennis i nowy Tiger Woods. Wszystkie trzy wyjdą latem.

18:34Square Enix robi ekskluzywnie na Wii Final Fantasy: The Crystal Beareres. RPG z otwartym światem – pokazano trailer na silniku gry, pełen akcji.

18:35 – Zwiastun Kingdom Hearts 358/2 Days, gra wyjdzie pod koniec sierpnia na DS-a.

18:37: Kolejny DS-owy filmik poświęcony RPG, Mario and Luigi: Bowser's Inside Story. W Europie i Ameryce ukaże się jesienią.

18:38 – Ostatnie RPG na tej konferencji, czyli Golden Sun DS zapowiedziany. Całkiem niezły trailer, z dobrymi jak na tę platformę animacjami.

18:40 – Zapowiedź detektywistycznej gry na Dual Screena, ze scenariuszem wymyślonym przez Jamesa Pattersona. Women's Murder Club: Games of Passion wyjdzie 13. października.

18:41COP od Ubisoftu zapowiedziany. DS dostanie coś, co przypomina swoją formułą The Getaway i powinno być w podobnym klimacie.

18:43 – I jeszcze jedna gra na Dual Screena, zapowiedziana przez Cammie Dunaway, która niedawno zmieniła Reggiego. Style Savvy, czyli wirtualny butik – typowa gra dla dziewczyn, które nie słyszały o Simsach.

18:45 – Filmik z ludźmi chwalącymi Nintendo DSi i jego nowe „ficzery”. Dunaway mówi, że w 2 miesiące od premiery, sprzedało się ponad milion egzemplarzy nowej wersji Duala.

18:47 – „Movie Maker” dla DSi, Flipnote Studio, będzie dostępny już latem.

18:48 Mario vs Donkey Kong będzie stawiał na zawartość tworzoną przez graczy.

18:49 – Podobnie ma być z nowym WarioWare, z podtytułem Myself. Będzie można projektować własne mini-gry i dzielić się nimi z innymi.

18:50 – Podobnie jak Xbox Live, również DSi będzie umożliwiał połączenie z Facebookiem, ale ograniczające się do wysyłania zdjęć.

18:52The Legend of Zelda: Spirit Tracks będzie grywalne dla uczestników targów. Cammie zaprasza na scenę Satoru Iwatę.

18:55 – Iwata opowiada o ciągłym przekonywaniu ludzi do gier wideo przez jego firmę o robieniu produktów dla każdego.

18:57Everyone's game to chyba jakieś nowe hasło Nintendo. Pojawia się już któryś raz podczas konferencji.

18:58Wii Vitality Sensor zapowiedziany – Iwata właśnie pokazuje nową przystawkę do Wii, do noszenia na palcu. Będzie mierzyła puls i stopień zdenerwowania. Doceńcie moje poświęcenie, bo pisząc te relację nie mogę tarzać się ze śmiechu po ziemi.

19:01 Nowy Mario w 3D!

19:02 – Marian, w akompaniamencie świetnej muzyki, biega po podniebnych platformach. Podobne to do Galaxy.

19:03Powrót Yoshiego! To Super Mario Galaxy 2!

19:05 – Czas na „hardkor”. Reggie Fils-Aime pokazuje bardzo klimatyczny trailer The Conduit. Gra wyjdzie jeszcze w tym miesiącu.

19:06 Kolejny dobry zwiastun, tym razem z Resident Evil Darkside Chronicles.

19:08 – Zostajemy w podobnych klimatach, ze świetną, mroczną i brutalną wideozapowiedzią Dead Space: Extraction.

19:10 – Team Ninja robi nową część Metroid Prime, zatytułowaną Other M na Wii. Wyśmienity, przepełniony ciągłą akcją trailer z elementami gameplayu, przeplatany z przerywnikami filmowymi. To już nie strzelanka, ale gra akcji TPP, mocno przypominająca slasher.

19:13 – Reggie Fils-Aime kończy konferencję Nintendo. Piosenka The Kooks na zakończenie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Skąd oni wzięli to babsko? Do liczenia zysków to ona się może nadaje, ale większego drewna scenowego dawno nie widziałem.

  2. Jedyny plus mario reszta nuda i kompromitacja jak rok temu. Na czym w tym roku będzie grał Shigy Miyamoto? na wirtualnym puzonie?Metroid! jest jeszcze nadzieja!!!

  3. Nie oglądałem relacji na żywo, ale sądząc z tutejszych notatek. Nintendo jest pewne siebie i faktycznie, dla maniaka gier mało ciekawych rzeczy pokazali. No ale to zupełnie inny target.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here