Electronic Entertainment Expo ruszyło pełną parą. Jeszcze nie jesteśmy nawet na półmetku największej branżowej imprezy, a już mamy całe mnóstwo intrygujących zapowiedzi, ciekawych wiadomości i znakomitych materiałów z najnowszych gier. Nie zawiódł również francuski Ubisoft, który tej nocy również miał w Los Angeles swoją konferencję prasową.

Na prezentacji swojej firmy, Yves Guillemot zakomunikował, że żywa legenda kinematografii, jeden z najbardziej znanych reżyserów w historii – Steven Spielberg (swoją drogą, mocno rozchwytywany na E3 – pojawił się bowiem już na konferencji Microsoftu) oraz jego kolega po fachu Peter Jackson zawarli z Ubisoftem umowę, na mocy której francuski koncern będzie uczestniczył w ich najnowszym wspólnym projekcie, filmie The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn.

Nie wiadomo dokładnie, na czym ma polegać współpraca, ale raczej nie wiąże się ona z produkcją gry o bohaterze belgijskich komiksów. Ubisoft Montreal zapowiedział bowiem ustami Yannisa Malata, iż chce poszerzyć zakres swojej działalności o filmy, książki oraz sieciowe doświadczenia. W tym celu ma powstać seria krótkometrażowych filmów osadzonych w uniwersum Assasin's Creed oraz firma ma pomóc w produkcji filmu Jamesa Camerona, Avatar (Ubi robi też grę na jego podstawie).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here