Jak donosiliśmy wczoraj, Internet zapełnił się w ciągu weekendu plotkami na temat przyszłości największych targów branżowych, organizowanych raz do roku Los Angeles. Informacja o wycofaniu się z imprezy największych firm zmusiła organizatora do podjęcia drastycznych kroków – problem w tym, że nie było jasne jakich dokładnie.

Electronic Entertainment Association podjęło już decyzję i wydało komunikat. Targi E3 zmienią całkowicie swój charakter – będą imprezą o „intymnym” charakterze, o nazwie E3 Media Festival.

„Potrzebujemy spersonalizowanych kanałów komunikacji z twórcami gier, sprzedawcami i kluczowymi grupami targetowymi” – powiedział szef ESA, Doug Lowenstein .

E3 to niezmiernie popularne targi. Pomimo punktu regulaminu, który mówi, że jest to impreza branżowa, hala zawsze była wypełniona po brzegi. Nie trudno też było dostać bilety na eBay-u. Popularnym sposobem było składanie wniosku o bilet na nieistniejącą firmę. Dochodziło do sytuacji, gdy ramię w ramię do zagrania w nową grę stawali koło siebie zwykli gracze i dziennikarze, z których każdy dostawał po kilka minut czasu.

Firmy które wycofały się z imprezy narzekały, że koszty które ponoszą za ekspozycję w halach targowych są za wysokie, a większe korzyści dają małe konferencje prasowe organizowane w hotelach.

Informację o prawdopodobnym odwołaniu targów internetowy świat przyjął bez smutku. Również większość dziennikarzy uważa, że to odpowiedni krok, bo wielogodzinne kolejki i niska jakość szykowanych na prędze dem gier nikomu nie służyła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmutny Sadness
Następny artykułUT 2007 w 2007

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here