Ubisoft nie zamierza łożyć na drogie studio, zajmujące się MMORPGiem Shadowbane.

Nie można powiedzieć, żeby Paradox Interactive tworzyło przełomowe produkcje, ani żeby było naprawdę silnym graczem na światowym rynku. Jednak kolejne produkcje firmy wyglądają naprawdę porządnie, a ogromna społeczność graczy robi swoje. Dlatego też co jakiś czas otrzymujemy kolejne części ich hitów.

Nie inaczej jest w przypadku Europa Universalis III – ponownie będziemy mogli wcielić się w niej w przywódcę wybranego, europejskiego kraju i poprowadzić go do chwały. Wierne realiom historycznym granice prowincji, władcy i państwa są będą tylko tłem dla rozwoju Twojego narodu. Miłym akcentem w ujawnianiu tego tytułu był fakt, że Johan Andersson z Paradoxu wspomniał o Polsce – dał przykład, że potężne polskie imperium może w grze kontrolować całą Europę!

W grze pojawi się zupełnie nowy silnik graficzny, który być może obłaskawi nieco tych, którzy uważają, że Europa Universalis czy Hearts of Iron wyglądały słabo. Co więcej, będziemy mogli w grze zarządzać teraz również aspektami religijnymi i kolonizacją nowych terenów. Do tego oczywiście – jak zawsze – bardzo zaawansowana symulacja walk, dyplomacji i handlu. Miejmy nadzieję, że będzie równie europejsko, co uniwersalnie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here