Jeszcze w tym tygodniu Microsoft zamierza wypuścić na rynek Fable III Kingmaker. Nie będzie to jednak gra, ale zapowiedzi wynika, że będzie to aplikacja dzięki której zarobimy wirtualne złoto, które… będziemy mogli wykorzystać w pełnej wersji trzeciej odsłony Fable. Jak gracze będą mogli zarobić? Według opisu z najnowszego wydania brytyjskiego Xbox World: Królestwo Albionu drży w posadach. Dwie rywalizujące armie walczą o totalną dominację. A teraz walka rozlała się na ulice Wielkiej Brytanii. Tu właśnie cudowny świat Fable spotyka się prawdziwy świat. Gdzie polem bitwy jest twoje miasto, a jedyną bronią – twój smartfon.

Trzeba przyznać, że tekst godny samego Petera Molyneux, ale jak ta aplikacja/minigra(?) w ogóle działa. Gracz za pomocą swojego smartfona będzie umieszczał wirtualne flagi Rojalistów, lub Rebeliantów w różnych częściach UK. Za każdą flagę otrzymuje się złoto, które będzie można przetransferować do gry Fable III kiedy już pojawi się w sprzedaży pod koniec października. Fable III Kingmaker ruszy zaś już za kilka dni – 1 października. Może wtedy pojawi się jakiś materiał wideo z tej ciekawej inicjatywy. Ciekawe, czy to ma coś wspólnego z tzw. rzeczywistością rozszerzoną? Witrynę Kingmakera znajdziecie pod tym adresem.

Dla fanów gier Petera M. mamy coś jeszcze. Poniżej możecie obejrzeć tzw. pamiętniczek dewelopera, a w nim same gwiazdy: Simon Pegg, John Cleese i Ben Kingsley. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here