INFORMACJA PRASOWA

Międzynarodowa Federacja Piłkarska oraz firmy Electronic Arts i Sony zapowiedziały nowy sezon rozgrywek FIFA Interactive World Cup (FIWC). Jest to jedyny na świecie turniej wirtualnej piłki nożnej zatwierdzony przez FIFA. W tym roku gracze z całego świata będą rywalizować w grze EA SPORTS, FIFA 08, na konsolach PLAYSTATION 3. Organizatorzy zapowiedzieli zmianę formuły rozgrywek: wirtualne zawody będą toczyć się równolegle z tymi na prawdziwych stadionach! Informację ogłoszono podczas odbywających się w Lipsku targów Games Convention.

Czwarta edycja turnieju FIWC rozpocznie się w październiku 2007, a Wielki Finał zostanie rozegrany w berlińskim centrum Sony w maju 2008 roku. Eliminacje obejmą 20 turniejów regionalnych, w tym 13 w Europie, oraz rozgrywki w Internecie za pośrednictwem PLAYSTATION Network. Po raz pierwszy w historii, zorganizowane będą oficjalne polskie eliminacje FIWC! Ostatecznie, 32 finalistów zawalczy o tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA oraz nagrody w postaci zaproszenia na Piłkarską Galę FIFA i czeku na 20 000 dolarów!!! Zapisy trwają na stronie www.FIFA.com/FIWC.

– Współpraca z wiodącym wydawcą gier oraz jedną z najbardziej poważanych organizacji sportowych na świecie ma dla nas ogromne znaczenie – mówi Simon Rutter, wiceprezes do spraw sprzedaży i marketingu w firmie Sony. – PS3 wprowadza do gry FIFA 08 nowy wymiar realizmu. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne rozgrywki FIFA Interactive World Cup będą naprawdę ważnym wydarzeniem.

– Turniej FIFA Interactive World Cup na stałe zagościł w kalendarzach imprez miłośników piłki nożnej – wirtualnej i tej na prawdziwym boisku – mówi Matt Bilbey, dyrektor marketingu sportowego EA. – Teraz wraz z FIFA 08 na PlayStation 3 gracze będą współuczestniczyć w całym sezonie rozgrywek klubowych. FIFA 08 gwarantuje emocje rodem z prawdziwego boiska. Najwyższy czas, by kibice na całym świecie rozpoczęli treningi!

– FIFA Interactive World Cup stał się ogniwem łączącym miłośników wirtualnych rozgrywek z szerszą społecznością fanów piłki nożnej. Wprowadzając nowy format, zbliżyliśmy się do realizacji naszego marzenia, którym jest podniesienie FIWC do rangi najważniejszego wirtualnego turnieju piłki nożnej, o podobnym znaczeniu co Mistrzostwa Świata FIFA – mówi Chuck Blazer, członek zarządu FIFA.

FIFA 08 na PLAYSTATION 3 jest wiernym odzwierciedleniem wspaniałego świata piłki nożnej. W tym roku gracze będą naśladować mistrzowskie zagrania gwiazd piłki nożnej oraz tworzyć własny styl gry przez budowanie dowolnych sekwencji sztuczek i zwodów. Najciekawsze zagrywki i zdobyte bramki można nagrywać i publikować na stronie internetowej FIFA 08. W grze zastosowano silnik nowej generacji, który w doskonały sposób oddaje dynamikę ruchów i zapewnia nieprzewidywalność strzałów. Gra FIFA 08 zawiera 576 licencjonowanych drużyn, 30 lig i ponad 15 000 zawodników.

Pełny plan wydarzeń w ramach FIFA Interactive World Cup oraz wszelkie aktualizacje dostępne na stronie www.FIFA.com/FIWC. Szczegóły dotyczące polskich eliminacji pojawią się wkrótce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here