Norweski Funcom to jedna z większych firm zajmujących się produkcją gier internetowych na świecie. Piątą rocznicę obchodzi właśnie Anarchy Online – jedna z lepszych gier MMORPG na rynku, a do tego darmowa. Równocześnie firma pracuje nad inną grą tego typu – internetowym RPGiem Age of Conan, opartym na przygodach Conana Barbarzyńcy.

W wywiadzie dla serwisu Mmorpg.com Craig Morrison, community manager Anarchy Online, zapewnił, że gra ma się dobrze, a najnowsza łatka z numerem 16.4 (!) wprowadza liczne zmiany do silnika gry oraz treści.

„Pracujemy nad rozszerzeniem Lost Eden, ale w planach mamy już kolejne” – powiedział Morrison. „Chcemy, żeby Anarchy Online odnosiło sukcesy jeszcze przez wiele lat”.

Portal The Game Musketeers rozmawiał z Erlingiem Ellingsenem, również z FunCom, na temat drugiej gry MMO firmy – powstającego właśnie Age of Conan.

Nowy tytuł ma łączyć w sobie elementy gry dla jednego gracza i dużej gry internetowej. „Pierwsze godziny gry gracz spędzi sam, zwiedzając wyspę i miasto Tortage. Innych graczy będzie spotykał sporadycznie” – powiedzał Ellingsen.

Przedstawiciel FunComu stwierdził również, że Age of Conan będzie przeznaczona dla starszych graczy, z racji na dużą ilość przemocy. „Fakt, że gra jest dla starszych graczy pozwala nam na o wiele dokładniejsze odzwierciedlenie Hyborii zgodnie z wizją twórcy postaci Conana, Roberta E. Howarda”.

Nad tytułem pracuje obecnie 140 osób. Trwają jego beta testy. Premiera gry planowana jest na maj 2007 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPayPalem za Steam’a
Następny artykułOstra planeta

1 KOMENTARZ

  1. No ja na Conana to już czekam i czekam, niepokoi mnie tylko ze to ma być gra dedykowana Viscie – choć to mam nadzieje jest tylko plotka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here