Swoją cegiełkę do fali krytyki PlayStation 3 dołożył właśnie Gabe Newell – współzałożyciel i dyrektor zarządzający Valve Software. W wywiadzie dla Gameinformera Newell nie szczędził nowemu dziecku SONY gorzkich słów: „PlayStation 3 jest kompletną porażką na wielu płaszczyznach. Moim zdaniem SONY się zagubiło i nie sprostało wymaganiom graczy oraz developerów. Powiedziałbym nawet, że najlepszym wyjściem dla SONY byłoby gdyby zaprzestali produkcji konsoli i zaczęli wszystko od nowa. Wystarczy powiedzieć ‘Jest nam przykro, konsola okazała się katastrofą i już nie będziemy jej sprzedawać ani namawiać developerów do robienia gier na nią'”. Nie ma co, ostre słowa – tym bardziej, ze Valve jest bardzo cenioną firmą w branży.

Słów krytyki nie musi obawiać się Nintendo. W odróżnieniu od PlayStation 3, konsolka została pochwalona przez Newella: „Mogę się założyć, że do końca 2007 roku konsola będzie miała większą bazę użytkowników niż Xbox 360. Każdy myśli, że zwariowałem, lecz na prawdę podoba mi się wszystko co wymyśli Ninetndo”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. to fakt, gość nie zrobił chyba żadnej gry na konsole. Inna sprawa, że podobno architektura PS3 jest najbardziej skomplikowaną z nowych nextgenów. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here