Kilka dni temu pisaliśmy o nowej produkcji z gatunku cRPG od twórców słynnego Gothica. Mowa oczywiście o Risen, który opowiadać ma historię rozbitka na tajemniczej wyspie. Na gracza czekają oczywiście epickie przygody, walka z siłami wielkiego zła i tak dalej. Nowy tytuł od Piranha Bytes pod względem mechaniki, rozwoju postaci i tak dalej będzie bliźniaczo podobna do Gothica, ale jak twierdzą sami twórcy – Risen ma być znacznie mroczniejszy niż ich poprzednie dzieła.

Na odbywających się właśnie targach Games Convention w Lipsku zadebiutował zwiastun tej ciekawej produkcji. Miejmy nadzieję, że już niedługo dowiemy się czegoś więcej o Risen. Tymczasem zapraszamy do oglądania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Wygląda dość ciekawie, choć może nieco sztampowo – brutalna inkwyzycja, uciśniony lud, Zło (koniecznie przez wielki „Z”) i tak dalej. Ale w końcu to Piranha Bytes, więc wierze, że uda im się coś z tego wycisnąć. I przede wszystkim liczę, że określenie „mroczniejszy do Gothica” nie odnosi się tylko do wyglądu przeciwników i ciemnych filtrów w oprawie wizualnej. Jak ma być mrocznie, to musi być świat pełen zdrady, zgnilizny i biedy na każdym kroku, a walki powinny kończyć się istnym gorefestem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here