Niestety, żadne informacje na temat daty premiery Wii nie zostały podane. Bernd Fakesch, szef niemieckiej filii Nintendo, potwierdził natomiast plotki dotyczące ceny nowatorskiej konsoli. „Jestem przekonany, że Wii podczas startu będzie kosztowało poniżej 250 Euro” – przyznaje Fakesch.

Z jednej strony to świetna wiadomość, szczególnie jeśli porównywać cenę do konsol konkurencji, jednak po ostatnich plotkach na temat estymowanej ceny Wii w USA, która miałaby być na poziomie 170$, wydaje się, że Europa będzie trochę pokrzywdzona. Trzeba jednak pamiętać, że znamy na razie tylko górny pułap ceny, więc może Nintendo of Europe miło nas zaskoczy.

Druga istotna informacja dotyczy ilości sprzętu jaki trafi na światowe rynki. Wygląda na to, że Nintendo szykuje się na prawdziwy szturm. Firma liczy na 4 miliony sprzedanych konsol Wii do końca roku i aż 6 milionów do marca 2007! Przypominamy, że do tego okresu Sony (według ostatnich doniesień CNBC), może być wstanie wyprodukować zaledwie 3 miliony jednostek PlayStation 3.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVegas przejęte
Następny artykułPenumbra wraca

11 KOMENTARZE

  1. Myślę, że Wii może czuć się bezpiecznie. Dlaczego? Bo w swoim segmencie nie będzie miała konkurencji. Podoba mi się to, że Nintendo już na tym etapie, chce wytworzyć „żywą markę”, która za kilka lat może stać się kultową – mimo gorszych parametrów. Pragnę tylko zauważyć, że do naprawdę fantastycznej grywalności, nie trzeba wcale „wypasionej” grafiki 3D z FSAA, czy DOF.

  2. Wii ma ciekawy plan, w Europie sobie dotychczas radziło różnie, a teraz chce zaskoczyć. I mam nadzieje, że się uda, bo bardzo licze na Wii w moim domu, mimo, że Xbox depcze po piętach :)@adamMasz racje, Nintendo dotychczas może miało gorsze parametry i grafikę, ale grywalnością i nieschematycznymi grami biło wszystkie konsole 🙂

  3. Wii może i chce zaatakować – ale napewno nie Polskę :). Chociaż. . . Może nas miło zaskoczy? ;)Bardzo zawiodłem się na Nintendo. . . 250€ to nie 250$. . . Trochę drogo !

  4. #4 O. . . Widzę, że w przyszłości będzie konkursik :>. Chwali się takie akcje, bardzo się chwali. . . I jeszcze jako nagroda nintendo wii? Eh. . . Im dreamning o Nintendo Wii :>. Poczekamy zobaczymy ;)#5. Nie wywieraj presji ! =P. Bo jeszcze się rozmyślą ! =D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here