Plotki o nowej odsłonie przygód Masterchiefa krążą już od pewnego czasu. Pisaliśmy już, że być może kolejna odsłona Halo będzie prequelem trylogii. To nie koniec dość sensacyjnych i nie do końca potwierdzonych przez oficjalne źródła wieści. W październikowym numerze amerykańskiego pisma Official Xbox Magazine ma pojawić się informacja, że za czwartą część Halo odpowiadać będzie studio Gearbox Software. Sama gra ma być przeznaczona na konsolę następnej generacji. Panowie z Gearbox’a mieli już do czynienia z Masterchiefem – to właśnie oni przenieśli Halo: Combat Evolved z pierwszego Xboksa na platformę PC. Przedstawiciel firmy, Randy Pitchford na oficjalnym forum Gearbox Software na plotki dotyczące nowego Halo odparł, że: …projekt nie zostanie ukończony w tym, ani przyszłym roku. Będzie w fazie pre-produkcji aż do momentu wydania Brothers in Arms Hell’s Highway i Borderlands. Jednocześnie, co warto podkreślić, Pitchford nie wyjawił czy ten „projekt” to czwarta odsłona Halo.

Warto przy okazji wspomnieć, że Bungie pracuje nad trzema tajemniczymi projektami. Jeden z nich miał zostać ujawniony na tegorocznych targach E3. Niestety interwencja Microsoftu sprawiła, że świat nie dowiedział się nad czym pracują twórcy Halo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. a plotki głoszą, że jeden z tych tajemniczych projektów Bungie ma być ekskluzywem na PS 3 i ma być ujawniony we wrześniowym wydaniu magazynu Electronic Gaming Monthly.

  2. Looknąłem na gamerankings i ich H:CE na PC dostał coś koło 87% a oryginał na konsolę 95. 5% (najwyższa ocena z całej serii)! Mają już trochę więcej doświadczenia i (jeżeli już) robią H4 na konsolę, więc może nie zaniżą poziomu serii.

  3. „to właśnie oni PRZENIEŚLI Halo: Combat Evolved z pierwszego Xboksa na platformę PC” co oznacza, że za wersję konsolową nie byli odpowiedzialni, tylko PC-tową. A ta jak widać była średnio udana. No chyba, że źle zrozumiałem twój koment, to z góry przepraszam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here