Jakiś czas temu poznaliśmy datę premiery Gears of War 3, mieliśmy też okazję obejrzeć pierwszy zwiastun. Dziś do sieci przedostały się kolejne informacje na temat gry, a wszystko za sprawą jednego z rosyjskich magazynów. Epic Games szykuje kilka naprawdę mocnych zmian. Ostrzegamy przed ogólnymi spoilerami.

Ludzkość jest rozbita. Po upadku Jacinto niedobitki chronią się na pokładach lotniskowców, zamienionych obecnie w pływające miasta. Marcus i świta skryją się na jednym z nich, znanym jako Raven’s Nest. Nie odpoczną jednak od zmagań z przeciwnościami losu, jako że szybko zostaną poinformowani przez samego Prescotta, iż ojciec Feniksa nie jest tak martwy jakby się to wydawało. I do tego ma ponoć sposób na ocalenie ludzi.

W pewnym momencie Marcus i reszta znanych bohaterów będą musieli bronić Raven’s Nest przed atakiem. Szarańcza także utraciła swoje schronienie, a „kierownictwo” w pewnym stopniu przejęły istoty zwane Lambent. Zmutowani obcy będą w stanie walczyć z nawet trzema przeciwnikami jednocześnie, a gdy będą bliskie śmierci, rozpoczną dziką szarżę, po której wybuchną obok wroga. Potwierdzeni zostali także nienazwani wrogowie posiadający macki, za których pomocą mogą nas wyciągnąć zza osłon. Ponoć „członki” mają być aktywne nawet po ich śmierci.

W rozgrywkach online dużą rolę odgrywać będzie otoczenie, które zmieniać się będzie wraz z postępami w meczu. Najciekawszą „zabawką” wydaje się wyrzutnia organicznych granatów, które potrafią kopać w ziemi i trafiać w przeciwników ukrytych za osłonami. Wśród nowych pukawek znajdziemy też Pendulum Lancer (prototyp znanych pistoletów z piłą) oraz DB Shotgun (posiadający tylko dwa ładunki, za to siejący ogromne zniszczenie). Dodatkiem mają też być różne typy granatów (w tym zapalające), których działanie będzie można łączyć.

Miłośnicy ciężkich maszyn otrzymają mechy zwane Silver-Back. Uzbrojone w nieograniczoną ilość podstawowej amunicji i zapas rakiet, będą to silnie opancerzone pojazdy, posiadające jednak słaby punkt – ubogą ochronę z tyłu. Każdy typ broni będzie powiązany z unikatowym finisherem – wymienia się m.in. podcinanie gardeł i podpalanie przeciwników… od środka. „Epicko”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here