Plotki o ewentualnej konwersji gry na komputery PC zaczęły się pojawiać się już podczas zeszłorocznych targów E3, kiedy jeden z przedstawicieli Xboxa 360 na terenie Stanów Zjednoczonych – J.Allard , oświadczył, że konwersja tytułu na komputery osobiste jest kwestią czasu. Od tamtej chwili jednak ani Epic Games ani Microsoft nie potwierdziły ewentualnego startu gry na platformie innej niż Xbox 360.

Teraz, kiedy Gears of War jest już oficjalnie dostępna w sklepach, zaczęły pojawiać się pogłoski o rzekomej konwersji. Magazyn komputerowy PC Gamer zamieścił na swoich łamach reklamę nowych gier jakie pojawią się na komputery osobiste pod koniec 2006 roku w ramach promowanego przez Microsoft programu „Games for Windows”. Reklama przedstawia sklepowy stand z podłączonym komputerem PC oraz umieszczonymi na półkach grami. Jedną z nich jest właśnie Gears of War. Czy reklama zawiera w sobie ziarnko prawdy, czy zaszła po prostu pomyłka – nie wiadomo. Microsoft nie skomentował zaistniałej sytuacji.

Patrząc na sprawę trzeźwym okiem można przypuszczać, że gra faktycznie zostanie wydana na komputery osobiste. Największa część zysków Microsoftu pochodzi właśnie z rynku PC a sam gigant z Redmond obiecywał mocny suport dla nowego systemu operacyjnego Vista. Na PC-ty, w ramach „Games for Windows” zmierza między innymi Alan Wake oraz Bioshock – obie również zapowiedziane na Xboxa 360. Oprócz tego ostatnimi czasy Microsoft nad wyraz chętnie konwertuje na komputery osobiste największe hity z Xboxa i Xboxa 360, więc zapowiedź PC-towego Gears of War to pewnie kwestia czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Zawsze się cieszyłem jak jakiś konsolowy killer wychodził czasem na PC, ale tym razem mi to zwisa. Wczoraj przeczytałem że moja platforma (Athlon Xp, nForce2) nie będzie współpracować z grami na Win Vista więc żeby zagrać w Halo 2 i GOW na PC będe musiał wydać plus minus 4000zł (no bo GF8 też trzeba w to wliczyć). A ja już dość się wykosztowałem na kompa i mówię DOŚĆ! Xbox360 najdalej za rok będzie mój.

  2. Nie przesadzajcie jak sie ma dość nowego kompa to da sie pograć w dodatku viste można mieć 30 dni za darmo to starczy na przejscie, a teraz nie długo wychodzą nowe grafiki to cena G8 spadnie w duł

  3. Ludzie Przeczytajcie wywiad z gosciem z People Can Fly ktorzy robili werske PC w CD-Action . Tam PIsze Ze na kompyterach z super marketu za 700zl pojdzie Gears of War . Wiec nie trzeba marnowac kasy na ulepszanie kompa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here