Turok: Dinosaur Hunter wydany w 1997 roku na konsolę Nintendo 64 to gra, która na zawsze zapisała się w mojej pamięci. Ale nie mówię tu o wersji konsolowej. Mój pierwszy kontakt z łowcą dinozaurów miał miejsce u znajomego. Kolega testował właśnie najnowszy super gadżet – niesamowity akcelerator grafiki 3dfx Voodoo. Mówiąc wprost opadła mi wtedy szczęka.

Manta Multimedia wprowadziła na rynek nowe głośniki Extasy, które nie dość, że sprzedawane są w przystępnej cenie 100zł, to w dodatku są satysfakcjonującym produktem! Zestaw składa się z subwoofera i dwóch satelitek, których wnętrze pokryte jest żółtą, uśmiechniętą buźką. W końcu jakby nie patrzeć to właśnie dźwięki wydobywające się z głośników mają być powodem ekstazy, do której Manta zamierza nas doprowadzić.

Zestaw przygotowany został w białych barwach. Stylowa biało czarna skrzynka subwoofera (235x140x310mm) z pewnością ładnie będzie się prezentować w każdych okolicznościach (czyt. czy to będzie biurko drewniane, czy metalowe to i tak zestaw idealnie wkomponuje się w meble).

(…) za taką cenę lepszych głośników nie kupicie Klimat pozytywny

Skrzyneczka posiada trzy pokrętła, dzięki którym możemy konfigurować jakość dźwięków wydobywających się zarówno z subwoofera jak i satelitek.Każda spełnia określoną funkcję, pierwsza odpowiada za natężenie basów, druga sopranów, a trzecia za głośność. Oprócz tego w dolnej części frontu skrzynki znajdują się dwa gniazdka mini-jack do których podłączamy wejście liniowe muzyki (z komputera, bądź odtwarzacza MP3/Discmana) itp. Z tyłu znajduje się wtyczki cincz, do których podłączamy satelitki. Jest też globalny włącznik/wyłącznik głośników.

Dwie satelitki (każda o wymiarach 150x105x127mm) także są bardzo ładne i zgrabne. Zdecydowano się na rezygnację z kantów, dzięki czemu zaokrąglone krawędzie satelitek elegancko prezentują się na każdym biurku. Uśmiechnięte buźki uroczo drgają gdy podkręcimy głośność odpowiednio wysoko.

Jak z tą ekstazą?

Zestaw idealnie sprawdza się zarówno w środowisku domowym, jak i w miejscu pracy. Dobrze sobie radzi zarówno z grami komputerowymi, jak i muzyką. Co prawda głośniki zaczynają charczeć jeśli pokręcimy głośność na 3/4 ich mocy. Nie pomaga wówczas kalibracja tonów i basów. Nie ma się jednak czemu dziwić, w końcu jest to zestaw dostępny w każdym hipermarkecie dla przeciętnego amatora muzyki i gier komputerowych który chce mieć wysoką jakość dźwięków za przystępną cenę.

100zł w tym przypadku to grosze w porównaniu z możliwościami zestawu Extasy. Jeśli więc nie stać Was na wydanie kilkuset złotych na dobry zestaw głośników 2.1 to Manta Multimedia stworzyła dla was idealną alternatywę i to nie byle jaką, ale naprawdę wyciskającą wszystkie możliwości z tej strefy cenowej. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że za taką cenę lepszych głośników nie kupicie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMs. Pacman na Marketplace
Następny artykułJak hartował się Rzym

6 KOMENTARZE

  1. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że kolos na drewnianych nogach i nie nadaje się do niczego, za niewiele więcej bo około 130zł można kupić głośniki Creative P380, o których napisano już wiele dobrego, a przede wszystkim mają drewniany subwoofer a nie jakieś „bele co”. Za około 150-160 zł są głośniki Creative T3100, a te to już prawie luksus. Miałem okazję swego czasu pracować w pewnym sklepie komputerowym i odsłuchałem wszystkie możliwe głośniki. Manta to inna półka – zdecydowanie ta niższa. Przepraszam – najniższa – obok Mediatecha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here