Czekacie na Diablo III? Ja tak… mniej więcej od czasów licealnych. W międzyczasie skończyłem studia, zmieniłem dwa razy miejsce zamieszkania, poszedłem do pracy. Rzuciła mnie dziewczyna, ja rzuciłem dziewczynę… i tak dalej. Nie żebym tym osobistym wynurzeniem chciał wytknąć Blizzardowi opieszałość w tworzeniu gry, ale… W każdym razie mamy dla Was nowe informacje o nadchodzącym z szybkością ślimaka trzecim Diable. Na trwającej właśnie imprezie BlizzCon 2010 ujawniono nową klasę postaci – to Łowca Demonów (Demon Hunter). Jak widać na fotkach mamy tu dziewoję w obcisłym wdzianku, kapturze i z seksownymi (no powiedzmy…) czerwonymi oczyma. Łowczyni Demonów według słów Chrisa Metzena z Blizzarda to piąta i ostatnia klasa postaci jaką ujrzymy w nowej odsłonie Diablo. Demon Hunter po mistrzowsku władać ma bronią miotaną (noże, granaty, bolas) oraz miotającą – łuki oraz kusze. Na artworku widzimy naszą łowczynię z jej podstawową bronią, czyli dwiema kuszami (ciekawe jak je ładuje?). Demon Hunter to także magia bojowa. Więcej o Łowczyni dowiecie się na właśnie uruchomionej oficjalnej witrynie poświęconej tej postaci.

Co jeszcze ujawniono na BlizzConie? W Diablo III ujrzymy nowy tryb zabawy, czyli Strefę PVP w postaci aren na których będzie można zmierzyć się z przeciwnikiem. Także w bitwach drużynowych 3na3. Co ciekawe same areny do walk PvP nie będą generowane losowo. Będzie ich kilka i zostaną pieczołowicie przygotowane przez zespół Blizzarda. Walka w tym trybie przyniesie nam (jeśli oczywiście zwyciężymy) uszy pokonanych wrogów oraz „achievementy” i rankingowe tytuły Jak wygląda ten tryb? Odsyłam do materiału wideo, który znajdziecie poniżej.

A co z PvP jeden na jednego? Do dziś boli mnie jak w roku pańskim 1996, kiedy to łączyłem się z Battlenetem za pomocą mojego szalejącego modemu 14400 kbps pewien ohydny gracz, który zaprosił mnie do gry w Diablo zaatakował znienacka i mój dzielny zawodnik skonał marnie. Straciłem ucho oraz świetny sprzęt. Przez tydzień byłem wkurzony i chodziłem jak struty. Jak to będzie w Diablo III? Jay Wilson z Blizzarda oświadczył na BlizzConie, że ekipa skupia się na bitwach drużynowych ponieważ bardzo trudno wyważyć w trójce postaci . Oczywiście nikt nie powiedział, że nie będzie trybu 1na1 – twórcy nadal zastanawiają się jak „ugryźć” ten temat. Ja jestem odrobinę zaniepokojony. Naprawdę chciałbym dopaść w Diablo III imć Napierdalatora, który tak haniebnie potraktował moją postać w pierwszym Diablo (sama ksywa powinna wzbudzić u mnie ostrożność) i wymierzyć mu na arenie srogą karę za czyn sprzed 14 lat.

Swoją drogą mamy już zamknięty temat postaci – będzie ich pięć, a ja nadal nie mam swojego faworyta. W jedynce grałem wojownikiem. W dwójce wcieliłem się w Paladyna. W trójce? Nie widzę dla siebie żadnego zakutego (w zbroję) łba. Mnich, który był także w dodatku Hellfire w ogóle mi nie pasuje koncepcyjnie do Diablo. Szaman odpada całkowicie. Łowczyni Demonów… to nie dla mnie. Pozostaje Barbarzyńca i Czarodziej. Dlaczego nie mogą mi na uciechę dorzucić jakiegoś rycerza, wojownika, paladyna, zbrojnego czy coś w ten deseń?

A może dorzucą? I tacy konserwatywni w wyborze postaci gracze jak ja będą musieli poczekać na płatne DLC? Powiedzmy taki rycerz za 9.99 USD. Bobby Kotick powinien to rozważyć

Update: Dodajemy zwiastun Łowczyni Demonów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

15 KOMENTARZE

  1. Nie liczyłbym na to 😛 Po prostu ogłosili ostatnią klasę. Poza tym najpierw muszą wyciągnąć maks kasy z pierwszej części SC2 i nowego dodatku do WoW’a. Martwi mnie Diablo 3. Bije z niego zbytnia konsolowość (te świecidełka, combosy i spadające z nieba dzwony. . . dramat). Poza tym D3 za bardzo zbliża się klimatem do WoW’a. Demon Hunter wyglądał jak żywcem wyjęty ze złotodajnego MMO, no a to przecież Diablo! To wszystko idzie w złym kierunku. Trailer nowej klasy też nie był nadzwyczajny jak na Diablo. Za bardzo hollywoodzki i tandetny.

  2. tak jak powiedział kaplus. DIII śmierdzi WOWem i nie podoba mi się to. Konsolowatość przełknę bo takie czasy nastały, ale WoWowatość ;P to już dla mnie za dużo. Podzielam zdanie autora newsa, że postacie są takie owakie. Nie dość że tylko 5 to faktycznie trudno sobie coś wybrać. Żadna postać mi się nie podoba w 100%Ja bym chciał co innego np Diablo1&2 remake HD w PSN/XBL/Steam w niskiej cenie

  3. Mi się Diablo II średnio podobało. Grałem sporo, ale raziło mnie to, że kompletnie straciło klimat z jedynki – winię heroiczną muzykę i kolorową grafikę. Natomiast D3, pomimo kolorowych efektów (przy takiej ilości umiejętności wymogiem narzuconym przez czytelność rozgrywki jest, by się od siebie wystarczająco różniły wizualnie) wygląda moim zdaniem prawie równie mrocznie, co pierwsze Diablo. Teraz jeśli jeszcze tylko muzyka zostanie utrzymana w kanwie tego, co Blizzard prezentuje na stronie głównej gry, a będę całkowicie usatysfakcjonowany oprawą audio-wizualną trzeciego diabełka. A Demon Hunter podobieństwa z Warcraftem dzieli chyba tylko ze względu na konwencję. W WC3 również mieliśmy do czynienia z mściwą, mroczną łowczynią demonów, Nocnym Elfem, Maiev Shadowsong. Ale co z tego? Równolegle, podobnych schematów można by się doszukiwać między nią, a Kerrigan. Czy to źle? Jest w niej trochę tandety, fakt, ale jedyne, co mi w niej tak naprawdę nie odpowiada, to te obcasy.

  4. Każdy psioczy jaki to D3 jest mangowy/MMOwy/płaski?brzydki itd. . . A co było 10 lat temu jak D2 wchodził do produkcji??? Było to samo, płacz jaki to brzydki i pikselowy,oceny w czasopismach na poziomie 7/8 // 10. I co?? No właśnie g—o!! Mineło 10 lat a my wciąż ubijamy po raz 1000000x Diablo, robimy 1000000000000x Baal run, i czujemy dreszcz jak wypada złoty item na HELLu. Jestem pewien, ba ja wiem, że Diablo 3 zje konkurencje, i przez kolejne 10 lat Diablo opęta nasze umysły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here