INFORMACJA PRASOWA

Firma Electronic Arts ujawniła szczegóły odnośnie najnowszej odsłony kultowej serii FIFA! FIFA 08 dostępna m.in. w wersjach na Xbox 360™ i PLAYSTATION®3 sprawi, że każdy miłośnik piłki nożnej poczuje się jak na prawdziwym boisku. Najnowsza część zaproponuje możliwość wyćwiczenia swoich umiejętności na poziomie zawodowca. Realizm zabawy sprawi, że fani gry z całego świata doświadczą wzlotów i upadków, zmagając się z codziennymi problemami, które towarzyszą zawodowym rozgrywkom. W FIFA 08 staniesz na wirtualnym boisku, na którym musisz pokonać swój spadek formy, wyćwiczyć taktykę, podnieść poziom umiejętności, by razem z ulubionym klubem wywalczyć ligowe zwycięstwo.

Silnik gry FIFA 08, zaprojektowany tak, by w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał platform Xbox 360 i PLAYSTATION 3, zapewni niesamowicie wierny poziom animacji oraz niezrównaną kontrolę nad piłką. W nowej odsłonie, animacja postaci piłkarzy to efekt rozwiniętego systemu sztucznej inteligencji. Dzięki 35 – stopniowemu mechanizmowi wszelkie decyzje i reakcje przetwarzane są w czasie rzeczywistym. Zaawansowany system „Threat Map” zapewnia realistyczną i pełną piłkarskich emocji rozrywkę. Teraz wirtualni piłkarze są świadomi sytuacji panującej na boisku, koncentrując się i reagując w autentyczny sposób, unikając zagrożeń i rozpoznając szanse – tak, by taktycznie rozegrać każde podanie.

Nowy system oddawania strzałów zapewnia graczom jeszcze większą kontrolę i precyzję w zdobywaniu goli. Dopracowany mechanizm oblicza celność strzału, biorąc pod uwagę stopień podkręcenia piłki, opór stawiany przez obrońców, atrybuty piłkarza wykonującego uderzenie, a nawet ciśnienie powietrza – wszystko po to, by zachować dramaturgię i prawdziwą nieprzewidywalność rywalizacji.

Po raz pierwszy, dzięki nowemu trybowi gry „Be A Pro”, fani FIFA staną w obliczu presji, jaka towarzyszy piłkarzom w trakcie sezonu. Ta nowa opcja pozwala na grę indywidualnym zawodnikiem, który musi być zdyscyplinowany i nieustannie ćwiczyć swoje umiejętności – od taktyki ustawienia na boisku i trenowania wślizgów, aż po drybling i umiejętność rozeznania sytuacji na polu.

FIFA 08 dokona kolejnego przełomu. W zeszłym roku wprowadziliśmy nowy silnik oraz oszałamiająco autentyczny model fizyki. W tym roku przedstawiamy zaskakujący sposób rozgrywki, nowe tryby oraz świeże podejście do finezyjnej gry w piłkę nożną – mówi Andrew Wilson, producent wykonawczy FIFA 08. „Ta gra sprawia, że myślisz i reagujesz jak zawodowy piłkarz, doświadczając wszelkich emocji przeżywanych na boisku. To spełnienie naszej obietnicy – każdy może zostać profesjonalnym piłkarzem we własnym domu.

Gra wiernie symuluje ludzkie ruchy dzięki systemowi „Building block”, umożliwiającemu łączenie przeróżnych trików i zagrań. Dzięki temu odtworzysz na ekranie znane akcje piłkarskie lub stworzysz własny, niepowtarzalny styl gry. Rozgrywane akcje można w dowolnym momencie przerywać, by przejść do następnego ruchu, w odpowiedzi na zagranie przeciwnika – zupełnie jak w prawdziwym meczu! Doskonal umiejętności, aby przedrzeć się przez obronę i poprowadzić drużynę prosto do wymarzonego zwycięstwa.

Wielokrotnie nagradzany tryb Lig interaktywnych, wprowadzony w FIFA 07, pojawi się również tym razem w wersjach na Xbox 360 oraz PLAYSTATION 3. Gracze będą reprezentować swój klub online i walczyć o mistrzostwo przez cały sezon rozgrywek w ulubionej lidze: I lidze angielskiej, Bundeslidze, lidze francuskiej oraz meksykańskiej.

Walcz wraz z nami! ” – zagrzewa do walki Joe Booth, producent gry FIFA 08 na Xbox 360 i PLAYSTATION 3. Ligi interaktywne odniosły największy sukces ze wszystkich turniejów online, na które otrzymaliśmy licencję od FIFY. Jestem niezwykle przejęty możliwością rozwijania tego trybu w kolejnej generacji naszej piłkarskiej serii. Jako kibic Leeds United muszę przyznać, że zabolało mnie zeszłoroczne zwycięstwo Manchester United w pierwszej edycji Lig interaktywnych. Mam nadzieje na rewanż w FIFA 08 – tłumaczy – „Niesamowite jest to, w jaki sposób Ligi Interaktywne łączą zespół ludzi tworzących grę z wszystkimi fanami FIFA, poprzez blogi i fora dyskusyjne. Naszą cotygodniową audycję pobrano już ponad milion razy. Wierzymy, że to idealna forma komunikacji z fanami FIFA, wymianę doświadczeń oraz udzielanie odpowiedzi na nurtujące graczy pytania.

Obecność w grze 620 licencjonowanych drużyn, 30 lig i ponad 15 000 prawdziwych piłkarzy sprawia, że będzie zdecydowanie bardziej autentyczna i ekscytująca od swojej poprzedniczki, a także obszerniejsza o mniej więcej 20%.

FIFA 08 powstaje w EA w Kanadzie w Vancouver, B.C. Zadebiutuje jesienią w wersjach na Xbox 360, PLAYSTATION 3, PlayStation®2, Wii™, Nintendo DS.™, PSP® (PlayStation®Portable), PC oraz telefony komórkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Skoro Fifa wychodzi na Konsolkę Xbox 360 i PlayStation 3 to dlaczego w tutule jest prezentacja tej owo super gry tylko na konsole MS ??? „TYLKO W FIFA 08 NA XBOX 360”. . . . Zabrakło wam miejsca ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here