Ostatnio dowiedzieliśmy się o przejęciu przez Rockstara studia Mad Doc Software i przemianowaniu go na Rockstar New England. Nowy zakup Rockstara wywołał w branży burzę i sporo spekulacji. Mad Doc Software było odpowiedzialne za przeniesienie gry Bully na konsolę Xbox 360. Studio już pod opiekuńczymi skrzydłami „Gwiazdy Rocka” najprawdopodobniej zajmie się wersjami GTA: Vice City Stories i Liberty City Stories na konsolę Microsoftu.

Chodzą też słuchy o prawdziwej bombie – zestawie będącym kompilacją GTA III, Vice City, San Andreas, Liberty City Stories i Vice City Stories. Takie fantastyczne i wydawałoby się szalone posunięcie nie jest pozbawione pewnych podstaw. W 2003 roku na pierwszego Xboksa pojawił się „zestaw” Grand Theft Auto Double Pack zawierający gry GTA III i Vice City. Była to najlepiej dopracowana pod względem graficznym wersja gry od Rockstara. Nie dorównywała jej nawet wersja na komputery PC.

San Andreas w nowej oprawie graficznej na Xboksa 360? Jesteśmy na tak! Krążą też plotki, że nowe studio zajmie się także przeniesieniem na platformę Microsoftu gier Red Dead Revolver i The Warriors. Szczególnie ta ostatnia – bardzo brutalna bijatyka oparta na kultowym filmie Waltera Hilla powinna wzbudzić zainteresowanie wśród graczy. Wersje na Playstation 2, PSP i pierwszego Xboksa były świetne. Chętnie zobaczyłbym przygody Cyrusa, Luthera, Cochise'a i reszty gangu w odświeżonej oprawie graficznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. heh pamiętam jak zagrywałem się w GTA III, komp ciął się niemiłosiernie i nie dane mi było zobaczyć całego miasta w akcji. Jednak pamiętam ten opad szczęki jak pierwszy raz w grze dane mi było zobaczyć ulice tętniące życiem i wspaniałe furki, już w końcu nie z lotu ptaka. . . To był klimat. GTA III i Xbox 360? Nie wiem jak ktoś śmie jeszcze pytać? Panowie z Rockstara, tu się nie ma nad czym zastanawiać.

  2. Osobiście bym pyknął tylko w San Andreas, bo z pierwszego iksa, jak się ma farta i akurat ktoś sprzedaje, to po zbójeckiej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here