Kojarzycie firmę Gremlin Graphics? Jeśli tak to znaczy, że jesteście weteranami pamiętającymi ZX Spectrum, czy też „mydelniczkę” C64. Bawiliście się głowicą (jak nie wiecie o chodzi to zapytajcie dziadka). To wtedy od Gremlina dostaliśmy takie tytuły jak Jack the Nipper, MASK, H.A.T.E, Krakout, Trailblazer, ZOOL oraz kultowego Lotusa. Dlaczego wspominam o tych tytułach? Ponieważ Ian Stewart, czyli sam założyciel „GG” ogłosił, że jego nowa firma (Urbanscan) wyda na iOS (czyli na platformy iPhone/iPad) grę Bounder. Odświeżone wizualnie przygody hmm… kulki pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Stewart obiecuje też, że na smartfonach pojawią się też inne, kultowe gry od Gremlina.

No to może wspomniany wyżej ZOOL?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Oooooo, Gremlin Graphisc, pamiętam doskonale. Między innymi dzięki nim właśnie, moje dzieciństwo było tak kolorowe. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panowie. Co do remakeów to jednak raczej nie skorzystam. Jak najdzie mnie ochota to odpalę Spectruma i pogram w oryginały. :p

  2. Te „rimejki” to zwyczajny skok na kase i wykorzystywanie sentymentu starszych graczy. Rozumiem gdyby te gierki kosztowaly np 2 zeta, ale przykladowo SEGA liczy sobie za swoje antyczne pozycje np. 10 euro. WTF!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here