Co może podnieść ciśnienie krwi w naszym organizmie? Są setki, jeśli nie tysiące rzeczy… Irytujący klient, autobus stojący w korku czy którakolwiek z fotek Moniki Veseli… Okazuje się, że – eureka! – taki sam wpływ mogą mieć gry elektroniczne. Grupa badaczy amerykańskich i hiszpańskich przeprowadziła doświadczenie na grupie 111 chłopców i dziewczynek, wszystkich w wieku od 3 do 8 lat.

Dzieciom założono specjalne urządzenia monitorujące, podczas gdy ich rodziców poproszono o raportowanie, ile czasu pociechy spędzają na granie, oglądanie telewizji, malowanie i inne typy zajęć. Według wyników dwie pierwsze czynności związane były z najwyższym podniesieniem ciśnienia tętniczego. Innymi słowy: korzystanie z formy aktywności wymuszającej nagłe reakcje zmienia reakcje organizmu.

Też chcielibyśmy, by płacono nam za takie „odkrycia”…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Ale odkryto Amerykę , wiadomo że gry podnoszą ciśnienie , szczególnie jak niemożna czegoś przejść ;D;D albo cie zabiją w nieodpowiedniej chwili , to aż szlak cie trafia hehe

  2. Trzylatki już grają w gry ?Tak w ogóle to chyba zależy w jaki typ gry się gra, albo co ogląda się w TV (Moda na Sukces podnosi ciśnienie ?). Poza tym płeć męska jest bardziej narażona na nadciśnienie i to nas wszyskich kiedyś wykończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here