Mimo, że do końca roku jeszcze zostało trochę czasu to pojawił się dokument zbiorczy „Top Global Markets Report 2008” skupiający wyniki i dane dotyczące światowego rynku gier (konkretnie z USA, Wielkiej Brytanii i Japonii) zebrane przez takie organizacje jak: NPD, Enterbrain, GfK. Wynika z nich, że przygody Niko Bellica od momentu premiery zakupiło ponad 6 milionów konsolowych graczy. W samych Stanach Zjednoczonych GTA IV znalazł 4.7 miliona klientów. Brytyjczycy również pokochali hit od Rockstara czego wyrazem jest ponad 1.5 miliona zadowolonych graczy. W Japonii na razie sprzedało się… zero. Jak zapewne pamiętacie z tego newsa w Kraju Kwitnącej Wiśni Grand Theft Auto IV pojawi się dopiero 30 października. Na pociechę Japończycy dostaną wersję zlokalizowaną. Ciekawe jak bardzo do ogólnego wyniku sprzedaży przyłoży się jesienna premiera pecetowej wersji gry? Przedwczoraj pisaliśmy o pierwszych konkretach dotyczących GTA IV PC i musimy przyznać, że wersja na blaszaki prezentuje się naprawdę wyśmienicie.

Poniżej znajdziecie szczegółowe dane z raportu dotyczące wyników sprzedaży przygód Niko Bellica.

Ogółem: 6,293,00
USA: 4,711,000
Wielka Brytania: 1,582,000

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. globalny tak, ale gra ustępuje bardzo wielu grom na pewno pod względem graficznym, a nie dziwię sie dlaczego sprzedano tak dużo gier – poprzednie częsci były tez nawet dobre, wiec czekano na ostateczny „cios” czyli GTA4, lecz pomyślmy: gdy ukazuje sie kolejny tytuł po kilku latach to wiadomo, że od razu jest wielki. Na PC tak na pewno z GTA4 nie będzie, bo zdominowały go juz(lub zdominuja): Wiedźmin,Assassins Creed, CoD5, Mafia2, FarCry2 czy nowy Crysis Warhead [TAKA JEST MOJA OPINIA, wiec nie traktujcie jej źle]

 2. nomad no pobić marną sprzedaż Crysisa to chyba nie będzie dla gta4 problem? Mafia 2? Halo halo przecież nie wyjdzie w tym samym czasie co pcGTA. Wiedźmin co zdominował? Chyba nie czytales jak marnie się na zachodzie sprzedał? Syn-pupy 😉 też marniawo na piecaPoza tym no przepraszam ale grafika nie jest żadnym kryterium sprzedaży.

  [TAKA JEST MOJA OPINIA, wiec nie traktujcie jej źle]

  Nire traktuję jej źle tylko się z nią nie zgadzam 🙂

 3. no rzeczywiście taki wielki hit jest super ludzie na całym świecie ją kupują ale dlaczego? bo to gta! czwarta cześc jest niemiłosiernie nafaszerowana błędami ale to przecież gta!założe się że jakby wyszła ta gra z pod ręki innedo wydawcty i producenta i nienazywała by sie gta to gra przeszłaby przez cały rok po cichutku i prawie bez zauważenia i tylko wytykali by jej błędy a tak jeśeli to jest gta to błędy nie maja znaczenia wszyscy są zaślepiani marką.

 4. To jest właśnie moc serii. . . I pomyśleć, że Take2 miało zostać wykupione przez EA – jestem pewien, że teraz to właśnie oni mogą sobie pozwolić na kilka zakupów, właśnie dzięki chłopakom z Rockstar i ich dziełu. Niesamowite.

 5. Heh, gta dla mnie miało zawsze to coś. Nie przechodziłem nigdy misji, czekałem na save’y. Ogólnie tematyka nie korciła mnie. MAfie i tam takie inne. Ale bardzo lubiałem jeździć po miastach. Grafika zawsze może nie najlepsza, ale przyjemna była. Nie odrażała. Ja traktowałem tą grę zawsze jako do wyżycia się, albo przeciwnie do udawania prawdziwego życia. Dzięki tej grze nauczyłem się ot troszku podstaw grafiki 3d, bo się łatwo modowało ;D

  • fabuła w końcu jes

   ale w Mafii 1 jest nawet ciekawsza fabuła, bo GTA zawsze mial beznadziejna fabułe

   Fabuła w gta4 jest w końcu FABUŁĄ przez duże F! Czuć fajny klimat. Zawsze wolałem euroazjatyckie (italiano śledż w gazecie, yakuza, russian mafia) elementy w filmach gangsterskich niż amerykańskie gangi z ciężkimi łańcuchami z napisem $ i diamentowymi zębami ze stale powtarzającym się tekstem w amerykańskim slangu „Ye men, U now what i mean „.

 6. Hmm Gta IV to najwiekszy globalny system seller,ale trzeba zaznaczyć ,że jest nim tylko wtedy gdy dodamy kopie sprzedanych egzemplarzy z X360 i Ps3. X360-5. 86mPS3-4. 35 mNatomiast najlepiej sprzedajaca sie grą w tym roku jest wydana na konsole wii :Mario Kart Wii 7. 4 miliona, Wii Fit 7milionów, Super Smash Bros Brawl 6. 8milionow. Natomias jeżeli chodzi o poszczególne terytoria to w Usa: Super Smash Bros Brawl 4 milionyJaponia: Monster Hunter Freedom 2nd G 2. 4miliona( co sie może zmienic bo za 10 dni debituja pokemony)Europa: Mario Kart Wii 2. 8miliona.

  • Hmm Gta IV to najwiekszy globalny system seller,ale trzeba zaznaczyć ,że jest nim tylko wtedy gdy dodamy kopie sprzedanych egzemplarzy z X360 i Ps3. X360-5. 86mPS3-4. 35 mNatomiast najlepiej sprzedajaca sie grą w tym roku jest wydana na konsole wii :Mario Kart Wii 7. 4 miliona, Wii Fit 7 milionów, Super Smash Bros Brawl 6. 8 milionow. Natomias jeżeli chodzi o poszczególne terytoria to w Usa: Super Smash Bros Brawl 4 milionyJaponia: Monster Hunter Freedom 2nd G 2. 4miliona ( co sie może zmienic bo za 10 dni debituja pokemony)Europa: Mario Kart Wii 2. 8miliona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here