W weekend w sieci znaleźliśmy bardzo ciekawą informację, związaną z świetnie zapowiadającym się Heavy Rain. Na swoim oficjalnym blogu, firma Sony zapowiedziała, że produkcja Quantic Dream otrzyma mikrododatki. Niestety pierwszy z nich za darmo zostanie udostępniony tylko tym, którzy zamówią grę przed premierą. Pozostali wielbiciele elektronicznej rozrywki będą musieli za niego zapłacić pięć dolarów (bez jednego centa).

Samo DLC otrzymało nazwę The Heavy Rain Chronicles. Wskazuje ona na to, że będą to krótkie, samodzielne epizody, z których każdy będzie się koncentrował na jednej z głównych postaci dzieła Quantic Dream. Fabuła mikrododatków ukaże wydarzenia poprzedzające to, co zobaczymy w pełnej wersji gry albo będzie ich epilogiem, dokończeniem.

Nie wiemy niestety ile rozszerzeń tego typu zostanie wydanych ani kiedy konkretnie pojawią się one w usłudze Playstation Network. Sony zdradziło jedynie, że pierwszy z nich – Heavy Rain: Chronicle One – The Taxidermist – wpadnie w ręce osób, które zamówią grę przed premierą. Pozostali gracze będą musieli go dokupić.

Musimy więc czekać na dalsze wieści związane z grą, choć oczywiście już teraz możemy porozmawiać o mikrododatkach. Nam spodobał się pomysł przedstawiony przez Sony, choć wolelibyśmy żeby to DLC jedynie wprowadzało graczy do świata Heavy Rain, a nie ukazywało wydarzenia mające miejsce po ukończeniu przygody z pełnej wersji gry.

Aktualizacja: Udało nam się dowiedzieć, że póki co Sony zamierza wydać dwie „Kroniki Heavy Rain”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. póki co nadal czekamy na pełną wersję gry ;)swoją drogą te dodatki zaczynają mnie powoli irytować. . . za chwilę dowiemy się, że gra oferuje 50 zakończeń, z czego w wersji podstawowej dostępne jest z 10, a za resztę trzeba zapłacić 😉 Osobiście jeśli przyjdzie mi płacić kilka razy za jeden produkt, to jestem w stanie w ogóle nie zawracać sobie nim głowy, choćby i nawet miał w recenzjach same 10tki. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here