Tydzień za tygodniem zbliża się kolejny update dashboardu Xboksa 360. Na razie jego zawartość była jedynie przedmiotem spekulacji, możemy już jednak podać pewne konkrety. Jesienna aktualizacja, podobnie jak to miało miejsce wcześniej, ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej w listopadzie. Co znajdziemy „w środku”?

Rozszerzenia doczeka się usługa Netflix. Posiadacze Xbox Live Gold będą mogli oglądać filmy ze znajomymi, niezależnie od tego, gdzie ci będą się znajdować. Zwiększona zostanie rola Avatarów, które będą mogły m.in. flirtować czy… obrzucać się popcornem. Możliwe będzie kolejkowanie filmów, poprawiona zostanie jakość wyświetlania w sytuacji, gdy łącze nie będzie pobierać danych wystarczająco szybko, a w oknie głównym pojawią się szersze informacje na temat działań przyjaciół.

Ku uciesze wszystkich, pojawi się specjalny Rynek przeznaczony dla Avatarów. Rzeczywistością stanie się więc kupowanie wirtualnych ubrań za całkiem realną gotówkę, a także nabywanie swoim alter ego przedmiotów, z których będą mogły korzystać. Znacznie ciekawszym elementem będą tzw. Awardables, czyli rzeczy i ciuchy, które zostaną odblokowane po zdobyciu pewnych osiągnięć w grach.

Użytkownicy otrzymają możliwość oceniania gier dostępnych na XBL. Pojawi się długo oczekiwana usługa Games on Demand, pozwalająca na pobieranie najnowszych tytułów. Rozszerzona zostanie też opcja Xbox Live Parties. Wśród innych zmian wymienia się m.in. poprawki związane z wysokimi rozdzielczościami i wiadomościami głosowymi, zmianę Community Games w Indie Games, modyfikacje przeglądarki achievementów, system weteranów XBL Gold (licznik złotego abonamentu) oraz kilka ułatwień w zarządzaniu kontem.

Wciąż jednak Microsoft milczy na temat wprowadzenia Xbox Live w kolejnych krajach czy zwiększenia liczby osób, jakie można dodać jako przyjaciół. Konkretnych informacji na temat „Autumn Update” powinniśmy oczekiwać w przyszłych miesiącach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here