Podczas E3 wypłynęło wiele istotnych informacji dotyczących zbliżających się produkcji, co mogliście zaobserwować również na łamach naszego wortalu. Obecnie natomiast nadszedł czas na podsumowanie całej imprezy jak i gier na niej zaprezentowanych. Redaktorzy serwisu IGN postanowili przyznać wyróżnienia grom w danych kategoriach. Ocenie został poddany Wiedźmin, który zagościł na stanowisku Atari. Gra została bardzo ciepło przyjęta i otrzymała wyróżnienie „Best PC RPG”, co jest niewątpliwym ukoronowaniem dotychczasowej pracy developerów z CD Projekt RED.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

16 KOMENTARZE

 1. Co prawda jeden z redaktorów IGN dorzucił komentarz, że gdyby Fallout 3 był na imprezie to zgarnąłby nagrodę dla najlepszego RPG, ale to i tak nie lada osiągnięcie. Tymbardziej, że Wiedźmin znalazł się również wśród kandydatów na najlepszą grę na PC.

 2. Jakby nie patrzeć, to wyróżnienie świadczy o tym, że dzieło CD Projekt RED słabe raczej nie będzie. Co lepsze, można to odczytać jako „żywe zainteresowanie Zachodu” naszą słowiańską produkcją (a może i za tym pójdzie zainteresowanie się kulturą?). Pogratulować!

 3. To bez wątpienia bardzo dobry sygnał dla całego teamu developerskiego, że robią dobrą robotę – takie pozytywne impulsy są bardzo ważne. Nie wiem niestety w jakiej postaci był zaprezentowany Witcher na E3, ale jeśli była tam jakaś w miarę aktualna wersja gry to jest to tym wartościowsze wyróżnienie, że oceniają grę bliską ukończenia, a co za tym idzie można się spodziewać, że te pozytywne opinie będziemy mogli równiez przeczytać kiedy już faktycznie wiedźmin się ukarze. Trzymamy kciuki CD Projekt. Jeśli nie Wiedźmin to kto inny odniesie sukces na zachodzie?!

  • To bez wątpienia bardzo dobry sygnał dla całego teamu developerskiego, że robią dobrą robotę – takie pozytywne impulsy są bardzo ważne. Nie wiem niestety w jakiej postaci był zaprezentowany Witcher na E3, ale jeśli była tam jakaś w miarę aktualna wersja gry to jest to tym wartościowsze wyróżnienie,!

   O ile pamietam gra jest skonczona, wiec chyba raczej pokazywali finalny produkt.

 4. Wiedźmin w kategorii cRPG wyprzedził Hellgate: London i Rise of the Argonauts. W kategorii Najlepsza gra PC E3 2007 wyprzedził BioShock (pierwsze recenzje 10/10) i Call of Duty 4: Modern Warfare. Tyle, że IGN ogłosiło te wyniki półtora tygodnia temu. http://crpgnef. blox.pl/2007/07/Wiedzmin-spod-z. . . ndows.html Fajna wiadomość, słaby news.

 5. A o ile ja też pamiętam to ponoć dopieszczają grę usuwając z niej najmniejsze błędy. . . Wydaje mi się, że skryte marzenia co do tej gry zaczynają się spełniać. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie mówią, że CD Projekt RED robi dobrą robotę i dostaniemy to czego większość oczekiwała.

  • A o ile ja też pamiętam to ponoć dopieszczają grę usuwając z niej najmniejsze błędy. . .

   Tak, dopieszczaja usuwajac bugi typu przenkajace sie obiekty itd. – ale sam material jest pelny i nie ma nic do zrobienia poza eliminacja bledow, o to mi chodzilo.

 6. Spokojnie panowie, nie rozpędzajmy się niczym polscy komentatorzy sportowi, którzy po wygraniu jednego meczu widzą naszą reprezentację na podium finału mistrzostw świata. Zalecam umiarkowany optymizm. Pokazy pokazami, wrażenia wrażeniami, wyróżnienia wyróżnieniami, ale finalny produkt i jego odbiór to jednak zupełnie inna bajka. A już to że wyprzedził Bioshock akurat wg mnie nie znaczy nic. . . Kibicuję gorąco, ale jak napisałem nie wróżmy z fusów.

  • Pokazy pokazami, wrażenia wrażeniami, wyróżnienia wyróżnieniami, ale finalny produkt i jego odbiór to jednak zupełnie inna bajka. A już to że wyprzedził Bioshock akurat wg mnie nie znaczy nic. . .

   Znaczy tyle, że koleś z b. dobrego serwisu IGN uznał, że Wiedźmin zrobił na nim wrażenie lepsze od kilku innych słynnych tytułów. A to oznacza, że niektórzy wahajćy się lub mnie zainteresowani spojrzą na Wiedźmina z większą ciekawością i przychylnością. Słyszałeś o czymś takim jak dobra prasa?

   • Słyszałeś o czymś takim jak dobra prasa?

    Słyszałem, wszak trochę już w tym wszystkim siedzę :)Słyszałem też niejednokrotnie o grach, które robiły dobre wrażenie, zapowiadano je jako hity, a potem kończyły gdzieś między średniakiem/przeciętniakiem, a co najwyżej dobrą produkcją. I nie zrozum mnie źle, ja życzę Witcherowi jak najlepiej, strofuje jednak trochę wszystkich przed nadmiernym entuzjazmem tak charakterystycznym dla naszej spragnionej sukcesów nacji. Nie zapominaj również, że dobra prasa na podstawie wrażeń z targów, a dobra prasa z końcowej wersji gry to też dwie różne rzeczy.

 7. Rozróżnijmy dwie kwestie. To nie była recenzja gry, ale wrażenia z niej, po kontakcie z nią i twórcami na E3. Ponieważ IGN to b. poważny serwis, jeden z największych, jest to duży marketingowy plus, który może wpłynąć na sprzedaż i oceny gry w przyszłości. Skoro trochę już w tym siedzisz, to dziwię się, że nie dostrzegasz znaczenia takiego materiału, tym bardziej, że o E3 aż huczy od wielu dni. Ja sam nie jestem hurraoptymistą, ale nie ma co przywdziawać włosienicy, tłumić zadowolenia. Nie wiem jaki będzie Wiedźmin, mam trochę obaw, ale cieszę się, że taki IGN postawił go wyżej niż BioShock. To tak, jakby książka polskiego pisarza dostała znakomite noty po największych targach literackich, i to na tyle znakomite, że przerastałaby nowe projekty wielkich zachodnich pisarzy. A napisałby o takim właśnie wrażeniu prestiżowy, czytany na całym świecie magazyn. Dobra prasa z końcowej wersji gry? Zabawne.

 8. nefthegrey —> ależ ja nie neguję tego, że pozytywnym sygnałem jest wysoka ocena Witchera od IGN i że to zdecydowanie dobrze robi sprawie Witchera na rynku zachodnim. Natomiast stoję na stanowisku, że jednak właśnie wrażenia z kontaktu z grą na targach nie musi się niejako z automatu przekładać na dobry odbiór gry w wersji gold. Siłą rzeczy kontakt na targach jest mocno ograniczony toteż i wnioski z tego wyciągane są tylko wrażeniami a nie rzetelną oceną produktu. Nie rozumiem dlaczego Cię bawi dobra prasa końcowej wersji gry. Czy nie dostrzegasz przełożenia pozytywnych recenzji gry na jej popularność a co za tym idzie sprzedaż?I o tym właśnie mówię. Jeśli IGN wystawi również dobrą ocenę grze po jej zrecenzowaniu wtedy będzie można mówić o sukcesie i faktycznie oczekiwać profitów z tej sytuacji. Na razie fakt wyróżnienia Witchera sprawił tylko że znalazł się on w polu zainteresowania graczy. Z decyzją zakupu jednak na pewno poczekają do ostatecznej recenzji. Stosunkowo mały odsetek ludzi decyduje się na pre-ordery – zresztą dyskutowaliśmy już o tym przy innym wątku związanym z Witcherem.

 9. Mam po prostu wątpliwości, na ile dobre recenzje wpływają na decyzje graczy i wyniki sprzedaży. Niby ma to związek, był na ten temat niedawno artykuł w New York Timesie, ale ja pozwolę sobie miec inne zdanie na ten temat, więc stąd moje zastrzeżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here