Oficjalna cena Kinecta to na przykład w Stanach Zjednoczonych 149.99 USD. W pieknym kraju nad Wisłą za tę przyjemność 649 złotych, choć gwoli ścisłości wiekszość sklepów sprzedaje grę taniej – o konkretach odnośnie Kinecta możecie przeczytać więcej tutaj. W tym newsie chcemy skupić się na doniesieniach o kosztach produkcji tego urządzenia jakie ponosi gigant z Redmond. Według specjalistów z firmy UBM TechInsights (więcej o tej firmie możecie przeczytac pod tym adresem) całe najdroższe „bebechy” Kinecta, czyli sensory, elektronike, mikrofony i tak dalej, które dostarcza izraelska firma PrimeSense to około 30 procent ceny Kinecta. Wyprodukowanie jednej sztuki to według analityków UBM TI to koszt rzędu 56 dolarów amerykańskich.

Oczywiście, biorąc pod uwagę dodatkowe koszty, takie jak robocizna, opakowanie i tak dalej kwota ta nieco wzrasta, ale jak na dłoni widać, że Microsoft zarabia na każdym sprzedanym urządzeniu Kinect.

Wygląda na to, że pół miliarda dolarów zainwestowane w promocję szybko się zwróci.A wy? Czy kupiliscie już swojego Kinecta?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here