Po dekadzie popularna seria turowych gier strategicznych doczeka się wreszcie kontynuacji. Ostatni właściciel praw do marki, firma Strategy First, zdołał jedynie wydać rozszerzenie dla Jagged Alliance 2, a Jagged Alliance 3D oraz pierwsza wersja Jagged Alliance 3 nigdy nie ujrzały światła dziennego. Teraz JA3 zostanie stworzone przez niemieckie studio należące do bitComposer. Niestety zabrakło jakichkolwiek dodatkowych informacji, a nowi właściciele stwierdzili jedynie, że gra zadebiutuje w przyszłym roku. Może tym razem seria będzie mieć więcej szczęścia…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, czy wykorzystaja wersje robiona przez Strategy First, czy tez wyrzuca ja do kosza i zaczna od poczatku. Ale to i tak swietny news!

  2. Gontarski- miks Pudziana z Arnoldem ;)Doceniam jego wklad w JA2, ale nigdy go nie bralem, zwlaszcza ze nie lubi Ivana, mojego ulubionego najemnika.

  3. Czadowe byly te ‚animozje’ wsród najemników:)Moim ulubionym byl Nails. Nie ma co -JA2 byla swietna jak na tamte czasy,patrzac teraz na te nieudolne ‚klony’ typu:cal. 7. 62,Hired guns az sie chce zawyc do ksiezyca ze tak dlugo czekac trzeba na porzadna kontynuacje!

    • patrzac teraz na te nieudolne ‚klony’ typu:cal. 7. 62

      7. 62 Można zarzucić dwie rzeczy. Bardzo kiepską jakość techniczną (co można nieco poprawić stosownymi modami fanowskimi) oraz niezbyt rozbudowaną warstwę fabularną (chociaż i tak o niebo lepszą niż miała Brygada E5). Za to jeśli idzie o silnik walki to JA2 nie ma tu żadnego porównania i przegrywa z kretesem. 7. 62 zabrakło po prostu doszlifowania – ale po doświadczeniach z tym systemem walki, który ta gra oferuje (a do którego niestety jako miłośnik turowego podejścia a’la JA musiałem się na początku wręcz na siłę przekonywać), nie potrafię już sobie wyobrazić powrotu do gier taktycznych w turach. To po prostu jest zupełnie inna jakość.

  4. Elliot, you idiot!Dwójka była świetna, ile to godzin się zarwało. . . No i ten genialne (oryginalne) głosy postaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here