W serwisie Gamasutra opublikowano ciekawe informacje dotyczące sprzedaży kilku, bardzo głośnych tytułów przeznaczonych na konsolę Sony Playstation 3. Zacznijmy od Metal Gear Solid 4, który pojawił się w sprzedaży w połowie czerwca ubiegłego roku. Według danych NPD przez ostatnie pół roku przygody Snake’a zakupiło 1 milion 76 tysięcy graczy. Warto jednak podkreślić, że dane te nie obejmują zestawów bundle (konsola plus gra). W listopadzie do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych trafiła druga odsłona gry Resistance, którą do tej pory zakupiło 598 tysięcy posiadaczy Playstation 3. Co ciekawe R2 lepiej sprzedawał się w listopadzie (385 tysięcy) niż w gorącym, grudniowym okresie przedświątecznym (213 tysięcy).

Little Big Planet radził sobie nieco lepiej i jak dotąd ma na koncie 611 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Najwięcej fanów Sackboya przybyło w grudniu (255 tysięcy).

Źródło przytacza też ogromną porażkę nowego Tomb Raidera, który w Stanach Zjednoczonych nie znalazł wielu nabywców. Underworld od momentu premiery sprzedał się ogółem w zaledwie 246 tysiącach egzemplarzy – mimo, że jest to tytuł multiplatformowy. Najwidoczniej Lara Croft nie jest już trendy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

    • tak słyszałem jeszcze niedawno, że resistance2 miał być <kaszle> odpowiedzią na Gearsy 2

      Cóż <kaszle>. . . Jakościowo na pewno tak, choć nie przełożyło się to na wyniki sprzedaży programu, a szkoda, bo jest na co popatrzeć i w co grać. Niektórzy piszą tak, a niektórzy inaczej. Niedawno widziałem, że MGS4 sprzedał się powyżej 3 milionów. . . Nie wydaje mi się, żeby drugie tyle sprzedało się w bundle pack’ach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here