Jakie są najczęstsze usterki w smartphonach iPhone?

Bez wątpienia iPhone stanowią markę, która rozbudza zainteresowanie ludzi na całym świecie. Właśnie dlatego tak wiele osób korzysta ze smartphonów tej firmy. Zazwyczaj jest to związane z dobrymi parametrami poszczególnych modeli, designem, ale też prestiżem, który wiąże się z posiadaniem tego telefonu. Choć iPhone charakteryzują się dużą odpornością, to jednak nawet w ich przypadku zdarzają się uszkodzenia. Dlatego zwróćmy uwagę na usterki, z którymi najczęściej spotykają się właścicieli iPhone.

Najczęstsze problemy z iPhone

Zwróćmy uwagę na to, że wraz z pojawianiem się nowszych modeli iPhone, może nam się wydawać, że poprzednie miały więcej wad. Oczywiście duża część tych zarzutów jest zgodna z prawdą, ponieważ smartphony tej marki ciągle są udoskonalane i zostają wprowadzane inne rozwiązania. Dzięki temu telefony staję się jeszcze bardziej intuicyjne, a także dopasowane do naszych potrzeb. Zwróćmy jednak uwagę na usterki, które są najczęściej wymieniane przez użytkowników różnych modeli iPhone.

Zanikający dźwięk

Mogą zdarzyć się modele, w których pojawia się problem z zanikającym dźwiękiem. Zazwyczaj występuje wtedy, gdy procesor telefonu jest mocno obciążony i jest w trakcie wykonywania wielu czynności. Szczególnie może to być uciążliwe, gdy akurat korzystamy z aplikacji muzycznych. W takim przypadku musimy udać się do serwisu, gdzie na pewno pomogą nam w rozwiązaniu tego problemu. Pamiętajmy jednak o tym, by nie zwlekać zbyt długo z nadzieją, że usterka sama się rozwiąże. Zwróćmy też uwagę na to, że wspomniany problem najczęściej pojawia się w iPhone 7.

Pęknięta szybka

Wyświetlacz w telefonach firmy iPhone należą do najlepszych, jakie są obecnie dostępne na rynku. Dla przykładu warto tu podać parę informacji o wyświetlaczu w iPhone X, gdzie po raz pierwszy wykorzystano technologię OLED. Ważne jest także to, że jego matryca jest wykonana subpikseli, które są ułożone w formie diamentu. Właśnie z tego powodu użytkownicy zachwycają się tym, co otrzymali od producenta. Jednak prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy stłucze nam się szybka. Wtedy wszystkie parametry stają się nieważne. Dlatego tak istotne jest to, żebyśmy właściwie dbali o nasze smartphony. Pomóc nam w tym może pokrowiec ochronny lub założenie szkła hartowanego.

Słaba bateria

Kolejny problem, na który zwracają uwagę użytkownicy iPhone, dotyczy słabej baterii. Zazwyczaj uskarżają się na to osoby, które mają starsze modele, np. iPhone 5 lub iPhone 6. Jednak dokonano już masowej wymiany baterii. Zatem warto skontrolować w Internecie, które partie mogą mieć problem z tą częścią. Jeżeli nasz telefon znajdzie się wśród nich, to możemy bez problemu udać się do serwisu, gdzie za darmo wymienią nam baterię na nową. Pamiętajmy też o tym, że słaba bateria nie musi być związana z wadą techniczną. W większości przypadków wynika z nieprawidłowego ładowania lub nadmiernej eksploatacji.

Jak radzić sobie z usterkami?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by nie zwlekać z naprawianiem różnych usterek. Dzięki temu mamy szansę na darmową naprawę w ramach gwarancji telefonu. Zwróćmy też uwagę na to, by korzystać z serwisu, który zajmuje się tylko produktami firmy Apple. W tym zakresie najwięcej zaufania wzbudza maclife.pl, czyli polska sieć serwisów Apple. Oddając tam nasz sprzęt, możemy być pewni, że zajmą się nim specjaliści z zakresu elektroniki.

Jak prawidłowo dbać o smartphony iPhone?

Zwróćmy uwagę na to, że przede wszystkim to my, jako użytkownicy musimy zadbać o nasz telefon, co znacząco wpłynie na mniejszą ilość usterek. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy zadbali o parę aspektów, które wydłużą czas pracy telefonu i zapewnią jego dobry wygląd. Po pierwsze starajmy się ograniczyć korzystanie z aplikacji, które wykorzystują GPS. Warto też częściej wyłączą sieć LTE/3G. Zadbajmy też o wytrzymały pokrowiec, dzięki któremu nawet podczas wycieczki w górach, nasz telefon będzie prawidłowo zabezpieczny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here