W zestawieniu najlepiej sprzedających się konsol, NDS lokuje się na pierwszym miejscu, potwierdzając jedynie, iż na rynku konsol przenośnych Nintendo jest w dalszym ciągu bezkonkurencyjne. Wii sprzedało się podobnie jak PlayStation 2, PlayStation 3 i PlayStation Portable razem wzięte, co też jest wynikiem godnym pozazdroszczenia. Nowy next-gen SONY radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Być może ma to związek z tymczasową suszą dobrych gier na ten system. Trudno znaleźć inny powód, albowiem konsola w Japonii jest bardzo tania – kosztuje zaledwie ekwiwalent 410$. Poniżej publikujemy wyniki sprzedaży najlepiej sprzedających się sprzętów w tamtym regionie.

1. Nintendo DS Lite – 127.647 sztuk
2. Nintendo Wii – 86.395 sztuk
3. PlayStation Portable – 37.032 sztuk
4. PlayStation 3 – 21.105 sztuk
5. PlayStation 2 – 20.169 sztuk
6. Microsoft Xbox 360 – 7041 sztuk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Nie przeceniałbym możliwości FF. Sprzedaż kolejnych części wcale nie jest tak duża np. FFX to ok. 2,7mln, a FFXII 2,3mln sprzedanych kopii, co nie jest jakimś świetnym wynikiem. . . Moim zdaniem w Japonii Sony już przegrało, a PS3 powtórzy „sukces” PSP;)

  2. Przecież o Japonię walczą jak mogą, PS3 w Japonii z powodu słabej sprzedaży można kupić za ok. 1000zł, więc nie tyle sobie odpuścili co po prostu przegrywają. . .

  3. Trzeba sie jeszcze liczyć z tym ze wiele rodziców kupuje DS’a dla swoich pociech ostatnio nawet widzialem w autobusie mała dziewczynke namiętnie gryzącą swojego różowiutkiego Lite’a

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here